Sıcak Havalara Özel Doğru Yastık Nasıl Seçilir (1)

Konforlu yatağınız, tertemiz ve mis kokulu nevresiminiz, sakin ortamınız… Sağlıklı bir uyku için şartlar ne kadar uygun olursa olsun, yastığınız rahat değilse uykuya dalmanız ve derin bir uyku uyumanız zor olabilir. Özellikle sıcak yaz geceleri için terletmeyen yastık arayışında olmanız oldukça doğal. Peki, yazın hangi yastık kullanılmalı?

Nefes Alabilen Yastık Modelleri ile Yazı Serin Geçirin

Yaz akşamlarında sıcak yüzünden uykunuz sık sık bölünüyorsa uyku ortamınızda birkaç değişiklik yapabilirsiniz. Sadece yastığınızı değiştirerek ve yaz mevsimine uygun yastık seçerek dahi uyku kalitenizin arttığını kısa sürede fark etmeniz mümkün. Yaz aylarında kullanacağınız tüm ürünler gibi yastık tercihinizde de nefes alabilen ve terletmeyen modellere yönelmenizde fayda var. Hem dolgu maddesi hem de dış yüzeyinde kullanılan kumaş, yüzde yüz pamuk ya da yün gibi doğalsa doğru yastığa bir adım yaklaşmışsınız demektir.

Yıkanabilir Kılıflı Yastıklarıyla Uyku Ortamınızda Hijyen Sağlayın

Yastığınızın materyallerinin doğal olmasının yanı sıra çıkarılıp yıkanabilir, koruyucu kılıfa sahip olması da bir avantaj. Böylece terlerseniz dahi koruyucu kılıfı sık sık yıkayarak uyku ortamınızın temiz ve ferah kalmasını sağlayabilirsiniz. Koruyucu kılıfın üzerine; pamuk, pamuk saten, pamuk ranforce gibi kumaşlardan üretilen standart yastık kılıfları takmayı da ihmal etmeyin. Nefes alabilen ve ter emici yapıya ve yumuşak dokuya sahip bu kumaşlar gece boyunca rahat etmenizi sağlıyor.

Mevsime Göre Yastık Önerileri

-Özellikle alerjik reaksiyonların arttığı mevsim geçişlerinde sentetik dolgu maddesine ve kaplamaya sahip yastıklardan uzak durmalı, pamuk ya da yün gibi doğal materyallerle üretilen modellere yönelmelisiniz.

-Sağlık sizin için her zaman ön plandaysa sentetik dolgu maddeleri ve kumaşlar, kanserojen olabildiği için mevsim ne olursa olsun bu tarz ürünlerden kaçınmalısınız.

-Yastığınızın sert ya da yumuşak olması mevsimden bağımsız olarak sizin kişisel tercihinize bağlı. Dolayısıyla mevsim gözetmeden rahat ettiğiniz yapıdaki ürünleri tercih edebilirsiniz.

-Boyun, bel, sırt ağrısı gibi şikayetleriniz varsa yastık seçimi konusunda uzman desteği alabilirsiniz.

Tamamen doğal ve toksin içermeyen malzemelerle üretilen Hibboux yastık modelleri ile konforlu ve sağlıklı uykuların tadını çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın