Site icon Hibbooux Blog

Konforlu ve Dekoratif Çocuk Yatağı Önerileri

Çocuğunuz için her şeyin mükemmel olmasını istediğinizi biliyoruz. Yiyecekleri, giysileri, aksesuarları ve elbette ki odası. Günün büyük bir kısmını geçirdiği, uyuduğu, oynadığı, aktiviteler yaptığı odasında belki de en çok kullandığı eşyası yatağı. Peki, bu yatağı daha dekoratif, rahat ve keyifli hale getirmek ister misiniz? Önerilerimizi uygulayarak çocuğunuz için dekoratif bir çocuk yatağı hazırlayabilirsiniz.

Dekoratif Ama Minimal Bir Seçim Yapın

Çocuk odasında fazla ve gereksiz eşyalar olmamasına özen gösterirseniz çocuğunuzun ilgisini nelere çekebileceğinizi netleştirip odaklanma sorunu yaşamasını engelleyebilirsiniz. Bu nedenle ev, çadır formunda dekoratif bir seçim yapacaksanız diğer mobilyalarını biraz daha yalın tarzda seçerek dengeyi kurabilirsiniz.

Ona Özel Bir Alan Yaratın

Çocuk yatağı modelleri artık sadece bir yatak olmaktan çok daha ötesinde. İki katlı, alt ya da üst katları bir oyun alanı halinde tasarlanan modeller, hem küçük alanlarda çok daha fazla işlevsellik sunuyor hem de yatağı bir anda özel bir alan haline getiriyor. Yatağında; kitap okuyacağı, oyuncaklarıyla oynayacağı, boyama yapacağı bir alanı bulunursa çocuğunuz aktivite saatleri için daha kolay motive olabilir.

Hayal Gücünü Harekete Geçirin

Onun için harika bir yatak seçtiniz. Bu yatağı biraz daha hareketlendirmeye ne dersiniz? Üstelik çok küçük maliyetlerle. Gece parlayacak yapışkan tavan yıldızları, masalsı bir görünüm sunan minik led ışıklar, renkli kağıt sarkıtlar ile çocuğunuzun yatağını ve çevresini süsleyebilirsiniz.

Desen ve Dokuları Birleştirin

Hoş bir dekorasyonun en önemli unsurlarından biri desen ve doku uyumu. Örneğin sevimli hayvan desenlerinin yer aldığı bir yatak örtüsü üzerine peluş yastıklar ya da peluş bir battaniye koyabilirsiniz. Desen ve dokuların yanında odadaki her eşyanın aynı tarzı, aynı enerjiyi yansıtması da çok önemli. İskandinav tarzı bir mobilyayı country tarzda bir mobilya ile birleştirmek çok da hoş bir görünüm yaratmayacaktır.

Renklerin Gücünü Kullanın

Bembeyaz bir yatağın odaya katacağı ferahlık elbette ki yadsınamaz. Peki pembe, sarı ya da yeşil bir yatağın odaya katacağı enerji? Odayı tam da çocuklara uygun bir şekilde rengarenk dekore etmek için yatağın mobilyasını renkli boyalarla boyayabilirsiniz. Mobilyalarınızın renkleriyle oynayacak kadar cesur hissetmiyor ya da yatağınızın rengini seviyorsanız çocuk yatağı için özel olarak tasarlanan renkli ev tekstil ürünlerini kullanabilirsiniz.

Little Hibboux koleksiyonunda yer alan rengarenk, doğal malzemelerden hazırlanan, gönül rahatlığıyla kullanacağınız ev tekstili ürünleri arasından seçim yaparak hem yatağın hem de odanın dekorasyonunu güzelleştirebilirsiniz.

Exit mobile version