Site icon Hibbooux Blog

Evde Kaliteli Vakit Geçirin! Çocuklar İçin Aktiviteler

Özellikle kış aylarında açık havada yapılan etkinlikler kısıtlanmak zorunda olduğundan ev etkinlikleri okul öncesi çağındaki çocuklar için büyük önem kazanıyor. Siz de çocuğunuzla evde yeni okul öncesi ev etkinlikleri yapmak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz.

Hayal Gücü Genişlesin: Bir Hikaye Yazın

Bir resim, fotoğraf ya da bir kitabın ilk sayfası gibi materyalleri kullanıp çocuğunuzla bir hikaye yazın. Çocukların sonsuz hayal dünyasının ne kadar güçlü olduğuna şaşıracaksınız. Çocuğunuz bu aktiviteyi severse haftanın belli bir gününde masal gecesi de yapabilirsiniz. Boyama ve çizim aktivitelerini artırmak için bu hikaye ya da masalın resimlerini çizmesini de isteyebilirsiniz.

Yeteneklerini Kullansın: Bir Gösteri Düzenleyin

Hem taklit etme ve drama yeteneğini geliştirmeleri hem de ailecek bir şeyler yapmanın keyfini sürmeleri için çocuklarınızla küçük bir gösteri düzenleyebilirsiniz. Hafta boyunca küçük provalar yapıp, ev yapımı kostümler hazırlayıp hafta sonunda da aile büyüklerini davet ettiğiniz hoş bir gösteri yapabilirsiniz.

Yardım Etmeyi Öğrensin: Oyun Hamuru Yapın

Çocukların en sevdiği oyun araçlarından biri de oyun hamuru. Bu hamuru çocuğunuzla birlikte kendiniz yaparak katkısız, ev yapımı oyun hamurları hazırlayabilirsiniz. Bunun için bir tencerenin içine 1 çay  bardağı su, 2’şer yemek kaşığı elma sirkesi, sıvı yağ koyun. Üzerine tuz ve istediğiniz renkte gıda boyasını da ekleyin. Biraz karıştırın. Son olarak ocağı açıp tencereye 1 çay bardağı unu boşaltın. Karıştırıp un toparlanınca soğumaya bırakın. Oyun hamurunuz hazır olacaktır. Ocak kullanıldığı için çocuğunuzun desteğini malzemeleri tencereye eklerken alabilir, hamur soğuduktan sonra şekil vermesini ve küçük kaplara yerleştirmesini isteyin.

Biraz Şaşırsın: Bir Deney Yapın

Özellikle 3 ya da 4 yaş etkinlikler arasında küçük deneylerin yeri ayrı. Çünkü henüz çok fazla deneyim yaşamayan minikleri, bilimin küçük mucizeleriyle şaşırtıp mutlu etmek oldukça kolay. Sürtünme sonrası elektriklenmeden suyun kaldırma kuvvetine kadar farklı yöntemlerle onu şaşırtabilirsiniz. Çocuklar için aktiviteler ile onun duyusal gelişimine destek olabilirsiniz. Konforu içinse Little Hibboux koleksiyonu’nu tercih edebilirsiniz. Bebek nevresim setleri, müslin örtüler, yastıklar ve daha pek çok ürünü Hibboux’da bulabilirsiniz.

Exit mobile version