Doğaya ve Geçmişe Dönüş_ Country Yatak Odası Dekorasyonu Önerileri

Doğaya, doğala, geçmişe ve kırsal yaşama vurgu yapan country tasarımlar, son yıllarda ev dekorasyonunda da sıkça tercih edilir oldu. Siz de country yatak odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz. 

Çizgili ya da Doğal Kumaşlara Sahip Ürünler Tercih Edin

Çizgi desenleri, country dekorasyon tarzını yakalamak için en sık kullanılan desenlerden biri. Üstelik uygulaması da çok pratik. Çizgili nevresim takımı, yatak örtüsü, perde, kilim ya da yastık kılıfları tercih ederek odanıza country bir tarz katabilirsiniz. Özellikle keten, müslin gibi gibi nostaljik görünümler sunacak kumaşlara sahip seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Duvarlarınızda Çiçekler Açtırın

Geçmişe küçük bir yolculuk yapsak yatak odalarında en çok dikkatimizi çeken

dekorasyon ögelerinden biri çiçekli duvar kağıtları olacaktır. Nostaljiye vurgu yapmak ve country dekorasyonu güçlendirmek için siz de yatağınızın bulunduğu duvarı çiçek desenli, nostaljik bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz.

Hasır Aksesuarlar Ekleyin

Country oda dekorasyon objeleri arasında hasır sepetler önemli bir yer tutuyor. Kırsal yaşama ve geçmişe gönderme yapabileceğiniz hasır sepetleri pek çok farklı şekilde de kullanabilirsiniz. Havlularınızı, takılarınızı, aksesuarlarınızı yerleştirebileceğiniz, saksı olarak kullanabileceğiniz hasır sepetleri sadece dekor olması açısından boş olarak yatak ayak ucunuza da yerleştirebilirsiniz.

Doğa Temalı Tablolar Seçin

Country yatak odası dekorasyonu oluşturmak istiyorsanız odak noktanızda doğa ve taşra temaları olmalı. Bunu gerçekleştirmenin en pratik yollarından biri ise tablolar. Duvarlarınıza; doğa manzaraları, kırsal yaşamdan sahneler, hayvan portreleri ve benzeri görsellere sahip tablolar asarak country tarzı yakalayabilirsiniz.

İkinci El ve Vintage Parçalara Yer Açın

Metal, işlemeli bir karyola, eski çeyiz sandıkları, ahşap bavullar, yer yer sırları dökülmüş aynalar, bol taşlı avizeler, kulplu tepsiler… Yatak odanıza bir ikinci el dükkanından aldığınız mobilyalar, aksesuarlar ekleyerek country dekorasyonu güçlendirebilirsiniz. Vintage parçalar istediğiniz o nostaljik görünümü yakalamak için en doğru seçim olacaktır.

Ahşabın Doğal Etkisini Kullanın

Ahşap malzeme, doğaya ve doğala vurgu yapmak için en doğru materyal. Özellikle eskitilmiş görünümlü ahşap mobilyalar ve aksesuarlar ile istediğiniz country tarzı kolayca yakalayabilirsiniz. İşlenmiş ahşabın yanı sıra ağaç kütüklerinden hazırlanan sehpalar, komodinler ve çeşitli aksesuarları da yatak odanızda kullanabilirsiniz.

Çiçeklerin Güzelliğini Vurgulayın

Country doğaya dönüş demekse yatak odanızda çiçeklere de yer açmalısınız. Bunu hem çiçek desenli aksesuarlar kullanarak hem de canlı ya da yapay çiçekler kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yatak odanıza country dekorasyon tarzını kazandırırken bir yandan da uyku sağlığınızı korumak için Hibboux’yu ziyaret edebilir, kaliteli uyku aksesuarları, yataklar ve ev tekstili ürünlerine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın