Yatak Pedi Nedir, Neden Kullanılır?

Yatağın rahatlığını arttırmak ve ekstra konfor sağlamak için tercih edilen yatak pedi kaliteli uykunun olmazsa olmazlarından biridir. Uyku pedi nedir ya da yatak pedi nedir sorusu kabaca şöyle yanıtlanabilir: Mevcut yatağınızın üzerine serilen ve bir tür şilte görevi üstlenen uyku pedi, yatağın hijyenini korumak bakımından da önemli bir aksesuardır. İdeal yatak üzeri ped nasıl seçilir, yatak pedi modelleri nelerdir; gelin yakından inceleyelim…

Yatak Pedi Modelleri


 Yatak pedlerinin birçok çeşidi bulunur. Visco yatak pedi bedeninizin formunu aldığından konforu çok yüksek bir uyku deneyimi sunar. Ancak özellikle terletmemesi ve doğal klima etkisi sunması açısından tercih edilen yün yatak pedi dört mevsim rahatlıkla kullanılabilir. Yıkama talimatlarına uygun şekilde çamaşır makinesinde de yıkanabilen yün uyku pedi son derece pratiktir. İleri teknolojili elyaf içeren pamuk yatak pedleri ise solunum sorunlarına ve alerjik reaksiyonlara neden olan toz akarı, mantar ve bakteri oluşumunu engellemesi yönünden tercih edilir. Ayrıca elyaf içerikli uyku pedi  terletmeyen bir sıcaklık ile sizi sarıp sarmalar.

Yatak Pedi Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?


Sert yatak pedi
mi daha iyi yoksa yumuşak bir seçim mi yapmalısınız? Bu tamamlayıcı tekstil ürünü daha iyi uyumanızı sağlayacağından seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Öncelikle dikkat etmeniz gereken unsurlar ise şunlardır:

  • Vücut ısınızdaki değişikliklere uyum sağlayan, mevsimden ve oda sıcaklığından bağımsız yapıda olan; soğuk havalarda sıcak, sıcak havalarda serin tutan bir uyku pedi seçin.
  • Ürünün uzun ömürlü olduğundan emin olun. Dayanıklı ve kaliteli içeriğe sahip olması çok önemli kriterlerdir. İyi bir yatak pedi yıllar sonra bile orijinal formundan bir şey kaybetmez.
  • Çamaşır makinesinde yıkanabilen uyku pedleri hem uyku sağlığınız açısından hem de yatak hijyeni bakımından avantajlıdır. Eğer haftalık havalandırmasını rutin olarak yaparsanız çok sık yıkamanıza da gerek kalmaz.
  • Alerjik bünyede biri yatak pedini kullanacak ise; içeriğinde %20 ekstra hava barındıran elyaf ideal seçim olacaktır. Böylece deliksiz bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz.
  • Tekstilde güveni ifade eden, önemli ekolojik kalite sertifikasına sahip uyku pedlerini seçerek hem kendinizin hem de ailenizin sağlığı adına önemli bir adım atabilirsiniz.
  • 3 yaş sonrası çocuklarınızın yataklarında da güvenle kullanabileceğiniz elyaf yatak pedi aile boyu kullanım imkanı sunar.

Doğal ısı dengeleyici özelliği, yıkanabilir olması, fazladan konfor sunması ile yatağınızın ayrılmaz bir parçası olan uyku pedi aynı zamanda bütçe dostu bir üründür. Yeni bir yatak pedi ile aslında yepyeni bir yatağa kavuşmuş olursunuz. Pratik ve kolay kullanımı ile öne çıkan ve doğadan ilham alan tasarımlarıyla kullanıcıların dikkatini çeken Hibboux uyku aksesuarları koleksiyonuna hemen şimdi göz atın!

Bir Cevap Yazın