Yorganlar Kaplansın! Kolay Nevresim Değiştirme Yolları

Tertemiz ve mis kokulu nevresimlere kavuşmanın keyfine diyecek yok! Nevresimlerinizi değiştirdiğiniz gün uykuya çok daha huzurlu ve keyifli bir şekilde dalabilirsiniz. Zaten sağlığınız açısından nevresimlerinizi en az haftada 1 kez değiştirmeniz tavsiye edilir. Peki, siz de nevresim değiştirirken soluk soluğa kalan, adeta yorganınızla boğuşarak yorgun düşenlerden misiniz? Eğer cevabınız evetse, emin olun yalnız değilsiniz! Yorgan fiyatları ve yorgan çeşitleri birbirinden çok farklı olabilir. Ancak özellikle tek başınızayken yorganınızın nevresimini değiştirmek, her zaman zorlu bir görevdir. Siz de bu görevi çok daha kolay ve pratik bir hale getirmek ister misiniz? İşte kolay nevresim değiştirmek için kullanabileceğiniz 3 farklı yöntem…

Nevresiminizin Başını Döndürün

Elyaf yorgan, yün yorgan, bambu yorgan… Yorganınızın modeli fark etmeksizin her nevresim değiştirme işleminizde kullanabileceğiniz pratik yöntemlerden ilki, esasen oldukça yaygın kullanılır. Yapmanız gereken tek şey, nevresiminizi ters çevirerek iç yüzeyini dışa çıkarmak. Daha sonra yorganınızı yatağa düz bir şekilde sermelisiniz. Kollarınızı nevresimin içinden geçirerek nevresimin iki köşesini sıkıca tuttuktan sonra, yorganınızın köşelerini de tutarak nevresimi yorganın üstüne geçirebilirsiniz. Bu işlemi, yorganınıza nevresim giydirme olarak da düşünebilirsiniz. Nevresimi yorganın köşelerini elinizden bırakmadan geçirdikten sonra, yorganınızı hafifçe ve dikkatlice silkelemeniz yeterlidir.

Yorganınızı Rulo Yapın

Kullanabileceğiniz ikinci yöntemin sırrı, nevresiminizi ve yorganınızı bir rulo yapmaktan geçer. Öncelikle nevresiminizi boylu boyunca yatağınızın üzerine sermekle başlayın. Daha sonra yorganınızı da nevresiminizin üstüne, köşeler birbirine tam olarak denk gelecek şekilde serin. Sonraki adımda, nevresim ve yorganı bir rulo halinde dikkatle ve sıkıca sarmaya başlayın. Rulo tamamen oluştuğunda, nevresimi ve yorganı köşelerinden kıvırın. Bu işlem, nevresimin yorganınızın köşelerine bir çorap gibi geçmesini sağlayacak. Bir sonraki adımda nevresiminizin düğmelerini ilikleyin ya da fermuarını dikkatle kapatın. Son olarak yaptığınız ruloyu geriye doğru açın. Nevresim yorgana geçti bile! Eğer kırışık noktalar görüyorsanız, yorganı hafifçe sallayabilirsiniz.

Dikişleri Takip Edin

Kolay nevresim geçirme yöntemlerinin üçüncüsünde, nevresiminizi yatağa sererek başlayın. Yorganınızın sol köşesinden tutun ve nevresimin sol köşesinin içinden elinizi sokun. Yorganı hiç bırakmadan, nevresimin sol dikiş izini takip ederek üst köşeye ulaşın. Daha sonra yorganı bırakın ve aynı işlemi sağ taraf için de tekrarlayın. Son aşamada sağ ve sol köşeleri elinizle sıkıca tuttuktan, yorganın nevresim içinde kaymadığından emin olduktan sonra yorganınızı silkeleyin. İşte bu kadar!

Tüm bu yöntemleri kolaylıkla uygulayabileceğiniz, tarzınıza uygun yorgan modelleri Hibboux’da sizi bekliyor!

Bir Cevap Yazın