Bebek Odası Dekorasyonunda Olmazsa Olmaz Aksesuarlar

Kavuşmak için gün saydığınız bebeğiniz için bir oda hazırlıyorsanız daha güvenli ve daha konforlu vakit geçirmesine destek olacak aksesuar önerilerimize mutlaka göz atın! Bebek odası dekorasyonu hazırlarken unutmamanız gereken pratik ve hayat kurtaran aksesuarlar için yazımızı okumaya devam edin!

Gece Lambası

Bebeğiniz gece uyandığında zifiri karanlıkta kalmasın, siz de odasına girdiğinizde ekstra bir ışık yakmayın diye bebek odası için bir gece lambası satın almanız şart. Ancak çok ışık vermemesi, sadece hafif, zifiri karanlığı kıracak bir aydınlatmaya sahip olması gerek. Aksi halde bebeğiniz gündüz gece ayrımını öğrenirken zorluk çekebilir.

Koruyucu Gereçler

Bebeğiniz emeklemeye ardından da yürümeye başladığı dönemlerde etrafındaki her şeyi keşfetmek ister. Buna prizler gibi tehlikeli alanlar da dahil! Bu nedenle priz koruyucular, dolap, pencere ve kapı kilitleri, sivri kenarlı mobilyalar için köşe koruyucu gibi güvenlik gereçlerini satın alıp vakti geldiğinde mutlaka kullanın.

Karartma Perdesi

Güneş ışığını tamamen engelleyen karartma perdeleri bebeğinizin öğlen uykularında daha deliksiz ve kaliteli bir uyku uyumasına destek olur. Bebek odası perdesini karartma perdesi modelleri arasından seçerek gündüz uykularının da gece uykuları kadar derin olmasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Kamerası ya da Telsizleri

Bebeğinizi ilk günden itibaren ya da belli bir süre sonra odasında, tek başına uyutmaya karar verdiyseniz bir bebek kamerası ya da telsizi almanız şart. Sadece gece değil gündüz uykularında da uyku pozisyonunu gözlemlemek, uyandığında haberdar olmak için odayı hazırlarken bu ürünleri de temin etmenizde fayda var.

Bebek Bezi İçin Çöp Kovası

Bebeğinizin bezlerini sıradan bir çöp kovasında biriktirdiğinizde bu etrafı kötü bir kokunun sarmasına neden olabilir. Bu nedenle kokuyu içinde saklayan, bebek bezi atmak için özel olarak tasarlanan çöp kovaları hayatınızı kurtarabilir. Koku ve hijyen konusunda sorun yaratmayacakları için bu çöp kovalarını bebek odasında, alt değiştirme ünitenizin yanında konumlandırabilirsiniz.

Bizim bebek odası için öneriler listemiz bu kadar! Tıpkı bu küçük aksesuarlarda olduğu gibi  bebek odasının demirbaşları arasında yer alan bebek yatağı ve bebek yastığı gibi ürünleri de yine aynı özenle seçerek ona mükemmel bir uyku armağan edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın