Odanızı Kışa Hazırlayacak Dekorasyon Ögeleri

Kış tüm ihtişamıyla geldiğinde evlerde özellikle de yatak odalarında da değişimler başlıyor. Soğuyan havalar nedeniyle daha sıcak, erkenden kararan hava nedeniyle daha aydınlık, konforlu bir alan yaratmak istiyorsanız önerilerimize göz atabilirsiniz. İşte odanızı kışa hazırlayacak dekorasyon önerileri!

Aydınlatmaları Çoğaltın

Kışın gelmesiyle birlikte güneş ışığı da azalmaya başlıyor. Yatak odanız aynı zamanda okuma, dinlenme ve bakım rutinlerinizi gerçekleştirdiğiniz bir alansa aydınlatmaları da çoğaltmanız gerekiyor. Bunun için komodin ya da şifonyerin üzerine mumlar ekleyebilir, avizenize daha yüksek voltlu lambalar takabilirsiniz. Ayrıca geniş bir ayna ile ışığı yansıtıp odanın daha aydınlık görünmesini sağlayabilirsiniz.

Renkli Küçük Eklemeler Yapın

Kışın kasvetli, karanlık havasının kendine has bir güzelliği olsa da bu durum kimi zaman motivasyonumuzun düşmesine neden olabiliyor. Bunun için sarı, kırmızı, yeşil, turuncu gibi harekete geçirici özelliklere sahip renklerle bezenmiş yapay bir çiçek, kırlent, battaniye ya da dekoratif bir öge kullanarak odanıza enerjik bir hava katabilirsiniz. Ancak bunun yanında beyaz ve gri gibi kışı en iyi temsil eden renklerin de güzelliklerini odanıza getirmeye unutmayıp tüm renkleri en iyi şekilde dengeleyebilirsiniz. Örneğin bembeyaz yatağınızın üzerine iki renkli yastık ekleyip hem kışa uygun hem de iç açıcı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Kışlık Ev Tekstil Ürünlerini Çıkarın

Yazın incecik keten bir yatak örtüsü, yine incecik keten perdeler ve ince kilimler, kışın yerini daha kalın ve koruyucu ürünlere bırakıyor. Kadife, peluş gibi daha sıcak bir dokusu olan yatak örtüleri, perdeler ve kilimler seçerek odanızı kışa uygun hale getirebilirsiniz. Yaz ve kış aylarında farklı ev tekstil ürünleri kullanarak bu ürünlerin ömrünü de uzatabilirsiniz.

Sıcacık Yorganınıza Sarılın

Kış dekorasyonu ve düzenlemeleri arasında herhalde en keyifli şey sıcacık tutacak yorganları çıkarıp keyifli uykulara dalmak olabilir. Eğer bu kış yeni bir yorgan satın almak istiyor ve “Hangi yorgan sıcak tutar?” , “En iyi yorgan çeşitleri nerededir?” gibi soruların yanıtlarını arıyorsanız Hibboux’yu ziyaret edebilirsiniz. Yün yorgan modellerinden kaz tüyü yorgan modellerine dilediğiniz dolguya sahip sıcacık, yumuşacık ve doğal ürünlere Hibboux güvencesiyle sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın