2022 Dekorasyon Trendleri

Yeni yıl yaklaşırken yeni ev trendleri de belli olmaya başladı. 2022’de ev dekorasyon trendleri nasıl olacak, oda tasarımları yapılırken nelere dikkat edilecek yazımızda bulabilirsiniz.

Vintage Parçalar

Vintage parçalar, özellikle nostaljik ve retro görünümleri seven kişiler tarafından sıkça tercih ediliyor. Ancak 2022’de vintage parçaların tercih edilmesi sadece görünümlerinden dolayı olmayacak. Özellikle doğal malzemelerin kullanımını azaltmak, daha fazla üretimle doğadaki kaynakları tüketmemek için elimizde olanla yetinmek geleceğimiz için en iyi yatırım olduğundan vintage parçalar 2022’nin gözbebeği olacak gibi görünüyor.

Siyah Çerçeve ve Vurgular

2022 oda dekorasyon trendlerinde siyahın vurucu etkisi sıkça kullanılacak. Minimal, nötr ya da doğal tonlardaki mobilyaların ayakları, sehpaların gövdeleri, lamba ya da lambaderlerin metal kısımları, ayna, tablo çerçevelerini siyah renklerde tercih ederek dekorasyonunuza derinlik ve kontrast katabilirsiniz. Böyle bir etki yaratmak istiyorsanız eşyalarınızı gri, bej, beyaz gibi çok açık tonlarda seçmeyi unutmayın.

Dokulu ve Doğal Kumaşlar

Özellikle oturma odası dekorasyonu ve yatak odası dekorasyonu için önemli bir yer tutan ev tekstili ürünleri 2022’de doğal ve dokulu kumaşlarıyla öne çıkacak. Müslin yatak örtüleri, pamuk karışımlı saçaklı modelleriyle hoş bir görünüm sunan battaniyeler, %100 pamuk nevresim setleri, kadife koltuk örtüleri ya da kırlentler arasından seçim yaparak konforun tadını çıkarmak 2022’de çok moda.

Koyu Renkleri Toprak Tonlar ile Kombinlemek

Son birkaç yıldır hem ev dekorasyonu hem de moda dünyasında toprak tonları oldukça popüler. Bu yıl da toprak tonları pek çok mobilya ve dekorasyon markasının vitrinlerini süsleyecek. Bu renkleri daha çok öne çıkarmak içinse siyah, antrasit, gri gibi koyu renkler ile kombinler yapılacak. Örneğin yatak oda tasarımları hazırlanırken sütlü kahve yatak örtüsünü ön plana çıkarmak için duvara siyah renklerin ağırlıklı olduğu bir tablo asılacak ya da komodin üzerine siyah bir aksesuar yerleştirilecek.

Özel Çalışma Alanları

Pandemi ile birlikte pek çok kişinin evden çalışmaya başlaması, ev içlerinde kişisel alanlar yaratma isteğini artırdı. Bu yıl, çalışmak için özel olarak hazırlanmış küçük oda tasarımları en popüler dekorasyon trendlerinden biri olacak. Ardiye, misafir odası, çamaşır odası gibi kullanılan alanlar küçük oda dekorasyonu ipuçları ile bir anda çalışma alanlarına dönecek. Fazladan bir odası olmayanlar ise yatak odası, oturma odası ya da balkonlarının bir köşelerine küçücük de olsa bir masa, raf ekleyerek ve bu alanı çalışma aksesuarlarıyla belirterek kendilerine çalışma ortamları hazırlayacak.

Dekorasyonu Dış Mekanlara da Taşırmak

Yine pandeminin kazandırdığı bir alışkanlık olarak balkon, teras, bahçe gibi dış mekanlar ekstra bir değer kazandı. Bu da geçirilen vakti daha keyifli kılmak adına bu mekanlarda da dekorasyon dokunuşlarının olmasına neden oldu. 2022’de bu durum daha da çok ön plana çıkacak ve balkon gibi alanlar adeta bir yaşam alanında olduğu gibi detaylı bir şekilde dekore edilecek. Siz de 2022 trendlerini dikkate alarak evlerinize yepyeni bir hava katabilirsiniz. Oda dekorasyonu için en uygun trendleri uygulamak için Hibboux ürünlerinden destek alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın