Park yatak nedİR?

Park Yataklar ve Kullanım Alanları

Dünyaya gelecek bebeğiniz için alışveriş yapmak, onun ihtiyaçlarını saptamak ve en doğru seçimlerde bulunmak bir tarafıyla eğlenceli, bir taraftan da zorlu bir süreçtir. Bebek gelişimi bakımından öne çıkan ürünlerin hangisinin işinize yarayacağını, hangisinin fazlalık olacağını kestirmek her zaman kolay olmayabilir. Ancak bazıları, olmazsa olmaz listesinin başında yer alır. İşte onlardan birini yeni anne & babalar ve adaylar için mercek altına aldık: Konumuz park yatak.

Park Yatak Nedir? 


Bebeğiniz ayaklanıp güvenle evin içinde oynamaya başlayana kadar kullanabileceğiniz park yataklar genellikle kenarları fileli, yumuşak köşelere sahip, içi ferah, rahat ve güvenli modellerden oluşur. Oyun parkı olarak da kullanılabilen bu beşikler hem ebeveynlerin hem de bebeklerin keyifli vakit geçirmeleri için tasarlanmıştır. Kolay taşınabilen, hafif bir oyun yatağı seçerseniz, bununla her yere gidebilir ve gittiğiniz yerlerde evdeki güvenli ortamı hızlıca sağlayabilirsiniz.

Park Yatak Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?


Bebeğinizi kısa süreli yalnız bırakmanız gerektiğinde aklınızın onda kalmaması için son derece gerekli bir ürün olan park yatakların pek çok farklı modeli bulunur. Seçim aşamasında göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar ise şöyledir:

  • Kolay katlanan, hafif ve pratik modeller ev dışında çok zaman geçiren, sık sık tatile çıkan aileler için ideal çözüm olacaktır. Böylece park yatağı dilediğiniz her yere, her zaman taşıyabilirsiniz.
  • Oyun parkı olarak kullanmayı tercih ettiğiniz park yataklar bebeğinizin sağlıklı gelişimini de dolaylı olarak destekler. Yaşına göre kenara asabileceğiniz geliştirici oyuncaklar ile bebeğinizin motor gelişimini rahatlıkla destekleyebilir ve takip edebilirsiniz.
  • Park yatak içine yerleştirilen bebek yatağının içeriği çocuk gelişimi ve beden sağlığı açısından son derece önemlidir. Doğal, terletmeyen, yıkanabilir kılıfı olan, hijyenik yatakları tercih etmeli ve kullanım süresince de bakım talimatlarına uymalısınız.
  • Dışarıdan bakıldığında içini rahatça görebileceğiniz bir modeli seçerseniz bebeğinizi sürekli kontrol altında tutmak açısından avantaj sağlarsınız.
  • Eğer tatilde ya da kısa süreli misafirliklerde ürünü yalnızca bebek yatağı olarak kullanacaksanız en az yatak kadar uyku kalitesini artıracak tekstil ürünleri ile de uyumlu bir model seçmelisiniz. Lastikli bebek çarşafları ve organik içerikli yastık kılıfları ile çocuğunuz tıpkı evdeki gibi her yerde mışıl mışıl uyuyabilir. Yenidoğanlar için geliştirilen uygun kenar koruma alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.
  • Bebeğiniz park yatak içinde uzun saatler geçirdiğinde doğal olarak yatak kirlenecektir. Bir sonraki gün için ona ideal şartları oluşturmak istediğinizde; çıkarılıp çamaşır makinesinde yıkanabilir kılıfı olan modeller pratik olacaktır. 

Sağlıklı bebek ve çocuk odası ürünleri için Hibboux koleksiyonuna hemen şimdi göz atabilirsiniz. Doğadan ilham alan sağlıklı uyku ürünleri ile hayatınıza daha çok mutluluk ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın