İçinizi Isıtacak Yatak Odası Dekorasyon Önerileri

Kış aylarında içinizi ısıtacak bir yatak odası dekorasyonu ile en özel alanınızı güzelleştirmek ister misiniz? Battaniyeler, yumuşacık yatak örtüleri, kış aylarına çok yakışacak pek çok ev tekstili ürünü ve aksesuarlarla odanıza bambaşka bir hava katabilirsiniz. İşte, pratik ve kolay uygulanabilir yatak odası dekorasyon önerileri!

Önce Renklerinizi Seçin

Kış denince aklınıza hangi renkler geliyor? Kahverengi, portakal turuncusu, gri, bej, beyaz kışa en yakışan renkler arasında. Kahverengi, gri, bej, beyaz gibi renklerle dingin, rahatlatıcı bir ortam oluşturabilir, odanıza biraz da enerji katmak için turuncularla dengeyi kurabilirsiniz.

İşe başlarken mobilyalarınızın rengini baz olarak alabilirsiniz. Mobilyanızın rengine yakın bir rengi ve çeşitli tonlarını halı, perde gibi geniş alanı kaplayan detaylarda kullanabilirsiniz. Dilerseniz halı ve perdelerinizin rengini duvar renginizle de eşleştirebilirsiniz. Tablolar, vazolar, aynalar, abajurlar içinse bu renklerle kontrast olacak, canlı bir renk tercih edebilirsiniz. Yatağınızda kullanacağınız battaniye, yatak örtüsü gibi ev tekstili ürünlerini ise bej, beyaz gibi nötr renklerden seçebilir, güçlü bir etki yaratmak isterseniz de turuncu, tarçın, hardal rengi gibi canlı renklere yönelebilirsiniz.

Sıcaklık Katacak Eklemeler Yapın

Kışın kullandığınız halı ve perdeler, yaz aylarında kullandıklarınızdan daha yumuşak ve kalın olmalı. Dokusu, yapısı ve görünümüyle evinize sıcaklık katacak pelüş ya da kalın tüylü halılar, yine kalın formda, kadife ya da süet perdeler ile yatak odanıza sıcaklık katacak eklemeler yapabilirsiniz. Eğer odanızda bir berjer ya da puf varsa onun üzerine de odanızı renklendirecek tonlarda küçük bir battaniye ya da pelüş atabilirsiniz.

Doğal Işık Etkisi Yaratın

Kışın belki de en çok aradığımız şeylerden biri de bolca güneş ışığı oluyor. Kış aylarında güneşin yani doğal ışığın etkisini yatak odanızda daha çok hissetmek içinse yapmanız gereken şey çok basit. Geniş bir ayna satın alarak bunu yatağınızın üzerine ya da karşı duvarına asmanız yeterli. Böylece ayna ışığı yansıtarak tüm odanın daha ferah ve aydınlık olmasını sağlayacak.

Yastıkların Şık Görünümünden Yararlanın

Bolca yastıkla renklendirilmiş bir yatak, dekorasyon dergilerinde sıkça rastladığımız bir görüntü. Kış dekorasyonu için yatağınızın üzerinde kullandığınız kırlent ve yastıkları; kadife, süet, pelüş gibi sıcak görünümlü kalın kumaşlardan yapılmış modellerle değiştirebilirsiniz. Desenli ve düz modelleri kombinleyerek hoş bir görüntü yakalayabilirsiniz.


Yatağınızı Kat Kat Güzelleştirin

Kış aylarında çeşitli ev tekstili ürünlerinin üst üste serildiği yataklar, katmanlı bir şıklık yarattıkları gibi sıcacık ve keyifli bir uyku da sunuyor. En alt katmana yatağınızı koruyacak bir alez, onun üzerine sereceğiniz yumuşacık bir çarşaf ve yorgan bu katmanların temelini oluşturuyor. Bu katmanların üzerine dilerseniz şık bir battaniye örtüp yatak örtüsü gibi kullanabilirsiniz. Battaniye modelleri, tasarımları ve renkleriyle artık pek çok kişi tarafından yatak örtüsü olarak da değerlendiriliyor. Özellikle modern ve spor tarzlardaki yatak odalarında battaniyelerin şıklığından yararlanılıyor. Dilerseniz battaniyenin de görüneceği şekilde ince bir yatak örtüsü ile son bir katman daha oluşturabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyon önerilerimizi uygulamadan önce Hibboux’nun ev tekstili ürünlerine göz atabilir, mekânlarınıza şık dokunuşlar katacak ürünler satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın