Sizi Mışıl Mışıl Uyutacak 5 Öneri

Uykuya dalmakta zorlanıyor musunuz? Yatağa girdiğinizde kendinizi uykuya hazır hissetmiyor musunuz? Yanıtınız “Evet” ise sizi uykuya hazırlayıp daha kolay uykuya dalmanızı, deliksiz ve sağlıklı uyku uyumanızı kolaylaştıracak 5 önerimizi mutlaka deneyin!

Yoga ya da Meditasyon Yapın

Yoga hareketleri; sakinleşmenize, günün stresinizi azaltmanıza ve vücudunuzu rahatlatmaya yardımcı oluyor. Eğer daha önce hiç yoga yapmadıysanız yeni başlayanlar için uykudan önce yapılacak yoga hareketlerinin yer aldığı videolardan destek alabilirsiniz. Yoga egzersizini tamamlamak ya da sadece zihninizi temizleyip rahatlatmak içinse meditasyon yapabilirsiniz. Meditasyonu tamamlamadan uykuya dalmamak için pratiğinizi yatakta değil dik bir pozisyonda, yerde ya da bir sandalyede gerçekleştirebilirsiniz.

Rahatlatıcı Kokulardan Destek Alın

Aromaterapi, rahatlatıcı etkileriyle günlük hayatta pek çok kişinin daha iyi hissetmesini, rahatlamasını ya da sakinleşmesini sağlıyor. Aromaterapide kullanılan uçucu yağlar da gevşemeye destek olduğundan uykuya dalmayı da kolaylaştırabiliyor. Araştırmalar lavanta ya da gül yağının rahatlatıcı ve uykuya hazırlayıcı bir etkiye sahip olduğunu söylüyor. Eğer uyumakta zorlanıyorsanız yatak başlığınıza ya da yastığınıza bir-iki damla uçucu yağ damlatabilir ya da varsa buhurdanlığınız kullanarak bu kokuları tüm odanıza yayabilirsiniz.

Yatıştırıcı Bir Şeyler İçin

Annenizin yatmadan önce hazırladığı ılık sütü içtikten sonra nasıl kolayca uykuya daldığınızı hatırlayın. Yatıştırıcı, sakinleştirici ve dolayısıyla uykuya da hazırlayıcı etkisi olduğu bilinen; ılık süt, papatya çayı, badem sütü, melisa ya da ıhlamur gibi içeceklerden destek alarak mışıl mışıl uyuyabilirsiniz.

Sessiz Bir Ortam Yaratın ya da Sakinleştirici Bir Müzik Açın

Sessiz, karanlık bir ortam daha kolay ve hızlı bir şekilde uyumanız için en önemli iki etkenden biri. Ancak bu iki etken uyumanıza yardımcı olmadıysa sakinleştirici sesler ya da müzikler dinleyebilirsiniz. Beyaz gürültü adı verilen ve bazı kişilerin, özellikle de bebeklerin daha kolay uykuya dalmasını sağlayan sesler ya da dinlendirici müziklerle zihninizin rahatlamasını sağlayabilir, kolayca uykuya geçebilirsiniz.

Vücut Yapınıza ve İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Yatak Seçin

Sağlıklı bir uyku için gerekli şeylerin başında iyi bir yatak geliyor. Yatak çeşitleri arasından vücudunuza uyum sağlayacak, omurganızın doğal şeklini korumasını sağlayarak sizi en iyi şekilde destekleyecek bir yatak seçerek mışıl mışıl uykuların tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Hibboux’da tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılayacak en kaliteli yatak çeşitlerini bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın