#EvdeKal Battaniye Sarılıp İzlenecek Filmler

Evde vakit geçirmek gibisi var mı? Hele ki battaniyenin altında, sıcacık bir içecek ve en sevdiğiniz atıştırmalıklar eşliğinde film izlemenin tadına doyum olmaz. Evde sinema keyfi yapmak istiyor ancak ne izleyeceğinize karar veremiyorsanız film önerilerimize mutlaka göz atın!

Klaus: Sihirli Plan – 2019

Klaus, 2019 yapımı bir animasyon. Tüm aile keyifle izleyebileceğiniz film, Noel Baba’nın ortaya çıkış hikayesine yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Sıcacık ve macera dolu hikayesiyle bir an bile sıkılmanıza imkan tanımayan animasyon, sevginin gücünü bir kez daha kanıtlıyor.

Mucize (Wonder) – 2017

R. J. Palacio’nun aynı adlı kitabından uyarlanan Mucize, yüzünde fiziksel bir kusurla doğan August’un arkadaşlarıyla ve ailesiyle olan ilişkisini konu alıyor. Julia Roberts ve Owen Wilson gibi ünlü yıldızların yer aldığı filmde August’a çocuk yıldız Jacob Tremblay hayat veriyor. Sıra dışı özellikleriyle farkında olmadan çevresindeki insanlara da ilham veren küçük çocuğun hikayesini kah gülümseyerek kah gözleriniz dolarak izleyeceksiniz.

Trautmann – 2018

Hem futbol tutkunlarını hem de romantiklerin beğenisini kazanacak Trautmann, Alman kaleci Bert Trautmann’ın gerçek hayat hikayesinden sinema perdesine aktarılmış. 50’li yıllarda savaş esiri bir Alman olarak İngiltere’nin en ünlü futbol takımlarından Manchester City’de kalecilik yapmaya başlayan Trautmann’ın yaşadığı zorluklar ve eşine olan aşkı sizi derinden etkileyecek.

Büyük Budapeşte Oteli (The Grand Budapest Hotel) – 2014

Ünlü yönetmen Wes Anderson imzasını taşıyan Büyük Budapeşte Oteli, sizi rengarenk bir yolculuğa davet ediyor. Yönetmenin kendine has tarzını her bir sahnede rahatlıkla görebileceğiniz filmde otelin konsiyerji ile lobi görevlisi arasında başlayan dostluğu ve sonrasında meydana gelen macera dolu olaylarla nasıl başa çıktıklarını keyifle izleyeceksiniz. Büyük Budapeşte Oteli sadece su gibi akıp giden hikayesiyle değil renkleri, dekorları, giysileri ve diğer tüm detaylarıyla sizi kendine hayran bırakacak.

Parazit (Parasite) – 2019

2020 Oscar ödül töreninde ödüle doymayan ve en iyi film başta olmak üzere en iyi uluslararası film, en iyi orijinal senaryo gibi ödülleri de toplayan Kore yapımı Parazit, mutlaka izlenmesi gereken filmler listesinde yerini aldı. Komedi, dram, gerilim gibi pek çok farklı türe ait ögeleri içinde barındıran Parazit’in her dakikasını heyecanla izleyeceksiniz.

Film önerilerimizden birini seçerek Hibboux battaniyeniz altında isterseniz tek başına isterseniz sevdiklerinize keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın