Şık ve Sağlıklı Nevresim Önerileri

Tasarımıyla göz zevkinize hitap eden bir nevresim takımı bulmak kolay olabilir. Peki, hem şık hem de sağlığınıza ve uyku kalitenize katkıda bulunabilecek tasarımlar bulmanız mümkün mü? Cevap elbette ki “Evet!”

Yüksek Tel Sayılı Modelleri Tercih Edin

Gece boyunca teninize yakından temas eden kumaşın yumuşak olması ilk aradığınız özellik olabilir. Kumaşın yumuşaklığı, dokuma sırasında kullanılan tel sayısına bağlı. Düşük tel sayısına sahip kumaşlar, ince ve sert dokularıyla hem teninize rahatsızlık veriyor hem de uzun ömürlü ve yıkamaya dayanıklı olmuyor. Yüksek tel sayısına sahip kumaşlardan üretilen takımlar ise uzun yıllar rahatlıkla kullanabileceğiniz seçenekler. Üstelik teninize yumuşacık bir dokunuşta bulunan  modeller, uykunuzun kalitesini ciddi anlamda artırıyor.

Dokumada kullanılan tel sayısı, kumaşın dayanıklılığı ve yumuşaklığı kadar nevresim fiyatları konusunda da belirleyici oluyor. Ekonomik olması düşüncesiyle düşük tel sayılı ürünleri tercih ettiğinizde kısa süre sonra sürtünme ve yıkanma nedeniyle yıpranan takımınızın yerine yeni bir nevresim takımı almanız gerekebiliyor. Yani ister tek kişilik nevresim, ister çift kişilik nevresim arıyor olun; uzun ömürlü ve sık yıkamaya dayanıklı bir model arayışındaysanız tel sayısı sizin için en önemli kriter olmalı.

Kumaşta Doğal Olana Yönelin

Artık hayatta her şeyin doğalını arayanlardansanız nevresim seti konusunda da bu arayışınızı sürdürmeniz normal. Zaten sağlıklı bir tercih ancak doğal ham maddelerle üretilen modellerle yapılabiliyor. Polyester gibi sentetik kumaşlar, hem içeriklerindeki kimyasallar hem de nefes alamayan yapıları nedeniyle ev tekstili konusunda önerilen bir seçenek değil. %100 pamuklu kumaştan üretilen, üretiminde kimyasallar kullanılmayan, dolayısıyla toksin içermeyen modeller ise en ideal seçimlerin başında geliyor. Pamuklu kumaşlar, nefes alabilen, teri emen ve vücut ısısını dengeleyen yapılarıyla konforlu gecelerin garantisi oluyor.

Seçtiğiniz setin tüm bu kriterleri karşıladığından nasıl emin olabileceğinizi düşünüyorsanız tekstilde güvenin temsili olan OEKO-TEX sertifikasına sahip modelleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Evrensel geçerliliğe ve yüksek standartlara sahip bu sertifika, içeriğinde formaldehit ya da kadmiyum gibi insan sağlığına zararlı bileşenler bulunmayan ürünlere, oldukça kapsamlı testler sonucunda veriliyor. Lüks ve yumuşacık dokuları seviyorsanız %100 pamuktan dokunan ranforce ya da saten nevresim modelleri de sizin için ideal seçim olabilir.

Hibboux; %100 pamuklu ve yüksek tel sayılı kumaşlardan üretilen uyku ürünleri ile gecelerinize konfor katıyor. OEKO-TEX sertifikalı Hibboux nevresim seti modelleri, modern tasarımları ve sağlıklı özellikleriyle şık ve kaliteli seçenekler olarak öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın