Çocuklarınız için Sağlıklı Pijama Önerileri

Çocuklar için her türlü kıyafeti satın alırken güzel görünmesi kadar sağlıklı materyallerden üretilmesine ve konforlu olmasına özen gösterenlerden misiniz? Uyku kalitesini doğrudan etkileyen çocuk pijamaları seçiminde de aynı hassasiyeti gösteriyor olmalısınız. Peki, çocuklar için sağlıklı pijama seçiminde nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz?

Mevsime Uygun Tercihler Yapın

Sağlıklı ve dinlendirici bir uyku için çocuğunuzun gece boyunca üşümemesi ya da sıcaktan bunalmaması çok önemli. Bu yüzden mevsime uygun çocuk pijama modelleri arasından seçim yapmak gerekiyor. Kış aylarında tercihinizi daha sıcak tutan çift katlı ribana kumaşları ve uzun kollu modellerden yana kullanabilir, yaz aylarında ise ince kumaştan, kısa kollu çocuk pijaması seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Kumaş İçeriğine Dikkat Edin

Çocuğunuzun hassas tenine sentetik, nefes almayan kumaşların temas etmesini istemezsiniz. Bu yüzden çocuk pijamaları arasından seçim yaparken etiketi dikkatle inceleyin. Çocuk ev giyimi söz konusu olduğunda tercihinizin ise her zaman nefes alabilir, yumuşak, %100 pamuklu kumaşlardan yana olmasında büyük fayda var. Sağlıklı bir tercih yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız tekstil ürünlerinin doğa dostu, toksinsiz ve insan sağlığına uygun olduğunu garanti altına alan OEKO-TEX sertifikalı seçeneklere yönelebilirsiniz.

Dikişlerini ve Lastiklerini İnceleyin

Çocuk pijamaları seçiminde kumaş kalitesi kadar rahatlığa da dikkat etmek şart. Kalın ve kaba dikişler çocuğunuzun rahat etmesini engellerken sıkı lastikler uykusunun bölünmesine dahi neden olabilir. Üstelik bu tarz dikişler ve lastikler, çocuğunuzun cildini tahriş edebilir. İnce dikiş tekniği ile dikilen iç dikişler ve ince lastiklere göre daha rahat olan kalın ve yumuşak lastikler, çocuk pijamaları için öne çıkan konfor detayları arasında yer alıyor. Paçalarda lastik yerine katlama detayı yer alan alt pijamaları da gönül rahatlığıyla tercih edebilir, çocuğunuzun boyu uzadığında katlama detayını açarak pijamayı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Pijamada Kaliteye Önem Verin

Çocuk pijamaları sadece ev halkı tarafından görüleceği için satın alma aşamasında diğer kıyafetleri kadar özenmiyorsanız bir kere daha düşünün. Çocuğunuz gününün çok önemli bir kısmını çocuk ev giyimi ürünleri içeriğinde geçiriyor, dolayısıyla hassas teni her şeyden çok pijamalarına temas ediyor. Dolayısıyla en az diğer kıyafetleri kadar kaliteli ve konforlu çocuk pijaması modellerini tercih etmeniz oldukça önemli. Belli kalite standartlarının üzerinde olan modeller çocuk pijama fiyatları açısından diğer modellere göre daha üst skalada yer alabilse de sağlıklı uykular için buna kesinlikle değer.

Hibboux’nun Little Hibboux koleksiyonunda hem sağlıklı hem de konforlu çocuk pijamaları bulabilir, kaliteli uykulara bir adım daha yaklaşabilirsiniz.