Doğru Çocuk Yatağı Seçimi için Öneriler

Her çocuğun uyuma alışkanlıkları farklı olduğu için doğru çocuk yatağını seçmek sandığınızdan zor olabilir. Ayrıca çocuğunuz için yatak seçerken materyalinden destek mekanizmasına kadar dikkat etmeniz gereken pek çok nokta mevcut.

Çocuğunuz İçin En Uygun Çocuk Yatağı Modelleri

Çocuğunuzun iyi bir gece uykusu uyuması, yaşam kalitesini doğrudan etkileyen faktörlerden biri. Hem fiziksel hem de zihinsel gelişimini desteklemek için iyi uyuduğundan emin olmalısınız. Geceleri kaliteli uyuyan çocuğunuz; okulda daha başarılı olabilir, etrafındaki olaylara daha hızlı tepki verebilir, sorunları daha kolay çözebilir ve hatta soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkları daha kolay atlatabilir. Bu nedenle yatak seçimi yaparken tercihinizi onun hemen uykuya dalabileceği bir modelden yana yapabilirsiniz. Ayrıca, çocukluğunun %40’ını uyuyarak geçireceği için seçtiğiniz yatağın rahat olması şart.

Çocuğunuz için yatak seçimi yaparken dilerseniz Pocket yay sistemli ya da DHT yay sistemli modelleri inceleyebilirsiniz. Hem çökmeye karşı dayanıklı hem de verdiği hissiyatla çocuğunuzu uyurken bulutların üzerinde hissettirecek bu modeller, çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu kaliteli uyku için ideal. Dilerseniz Hibboux’nun sunduğu Pocket ya da DHT yay sistemli çocuk yatak modelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca yatak temizliğini daha pratik bir şekilde yapmak için yıkanabilir kılıflı modelleri de tercih edebilirsiniz.

Çocuk Yatağı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çocuğunuz için yatak seçimi yaparken materyal, ölçü ve fiyat gibi dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunuyor. Her şeyden önce yatağın materyali, çocuğunuzun sağlığı için büyük önem taşıyor. Yatağını seçerken çevreye duyarlı ve doğal malzemelerden yapıldığından emin olmalısınız. Bunun için yatağın kimyasal ya da kanserojen madde içermediğini gösteren OEKO-TEX gibi sertifikalarının olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra çocuk yatağı seçerken yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Buna göre yatağın ölçülerini değerlendirebilir, tercihinizi uzun süre kullanabileceğiniz ölçüdeki yataklardan yana yapabilirsiniz. Ancak uzun süre kullanması için olması gerekenden büyük bir yatak seçmemelisiniz. Aksi takdirde çocuğunuz yatakta rahat etmeyebilir. Son olarak yatağın fiyatı da seçim yapmanız için önemli bir kriter. Bütçenizi aşmayacak çocuk yatak fiyatları için Hibboux’yu ziyaret edebilir, size uygun ödeme seçeneği ile çocuğunuzun her gece rahat bir uyku çekmesini sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın