Bel Ağrısını Önlemek için Nasıl Yatak Seçilmeli

Yanlış yatakta uyumak, bel ağrısına sebep olabilir ya da var olan bel ağrısını şiddetlendirebilir. Bu nedenle vücudunuzu yeteri kadar desteklemeyecek, postür bozukluklarına ve uyku problemlerine sebep olacak ürünlerden uzak durmalısınız. Omurganızı destekleyip dinlenmesine yardımcı olacak yatak modelleri arasından seçim yapabilmek için ise birkaç ipucuna ihtiyacınız var. İşte sizin için hazırladığımız bel ağrısı için yatak seçimi rehberi…

Yatak Seçiminde Vücudunuza Kulak Verin

Bel ağrısı yaşayanlar için maalesef spesifik bir yatak çeşidi yok. Eğer bel ağrınız varsa yatağınızı seçerken vücudunuza kulak vermeli, onun ihtiyaçları doğrultusunda bir model seçmelisiniz. Çünkü bir başkasının ağrılarının hafiflemesine yardımcı olan bir model, sizin ağrılarınızın çoğalmasına sebep olabilir. Ancak genel bir öneri vermek gerekirse bel ağrınızın yerine göre karar vermek size yardımcı olabilir. Örneğin; bel ağrınız kuyruk sokumunuza yakınsa vücudunuzun şeklini alan Hybrid yatakları, ağrınız daha yukardaysa yay sistemi daha güçlü olan DHT yatakları inceleyebilirsiniz.

Hibboux üzerinden aldığınız yatakları 365 gün içerisinde koşulsuz şartsız iade edebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte bu yüzden yatağınızı seçtikten sonra yanlış bir karar verdiğinizi fark etseniz bile endişe etmenize gerek yok!

Seçim Yaparken Materyali de Önemseyin

Bel ağrısını önleme yolları arasında yatak materyalinin olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak materyal, bel ağrısında en az yatağın yayı kadar önemli bir etken. Örneğin yaylar vücudunuzun desteklenmesi için en önemli parçalar arasında. Kalitesiz yaylar kısa sürede bozulabilir ya da vücudunuzun ihtiyacı olan desteği yeteri kadar vermeyebilir. Bel ağrısına en çok etki eden parçalardan biri de yatak dolgusu. Özellikle üst kısmında kullanılan dolgunun kalınlığı, yatağın vücudunuzun şeklini alabilmesi için önemli. Dolgusu ince olan ürünlerden ziyade 17-45 cm aralığındaki yatakları tercih edebilirsiniz.

Sırt Destekleyen Ürünler Seçin

Yatak bel ağrısı yapar mı?” sorusunun yanıtı kullandığınız yatağa göre değişebilir. Bu nedenle seçiminizi vücudunuz için en doğru yataktan yana yapmalısınız. Unutmayın; iyi bir yatak, vücut kıvrımlarının şeklini alarak omurganın desteklenmesine yardımcı olur. Omurga doğru desteklenirse sabah uyandığınızda daha az kas ağrısı hissetmeniz mümkün. Bu nedenle bel ağrısı için yatak seçimi yaparken seçiminizi sırt destekli modellerden yana yaptığınızdan emin olun. Yine de onlarca model arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız nispeten sert şilteli modellerin, bel ağrılarını hafifletmeye yardımcı olduğunu söyleyebiliriz. Hibboux’nun tüm vücudunuzu saran Hybrid ya da Pocket yaylı ürünleri de sizin için ideal olabilir.

Seçiminizi yapmadan önce Hibboux üzerinden tüm Hybrid ve Pocket yaylı yatak modellerini inceleyebilir, memnun kalmazsanız 365 gün içinde sorgusuz sualsiz iade edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın