Eski Yastık Kılıfı Değerlendirme (DIY fikirleri)

Nevresim takımları eskidiğinde hemen çöpe atmak yerine bu ürünlerin yastık kılıfı gibi parçalarıyla DIY yani kendin yap projelerine çevirebilirsiniz. Desenli yastık kılıflarından elbise yapmaya, pamuklu kılıflardan çanta yapmaya kadar pek çok proje ile yastık kılıflarınızı değerlendirebilirsiniz. İşte sizin için bir araya getirdiğimiz DIY kendin yap fikirleri…

Desenli Kumaş Mendillerle Kıyafetlerinize Renk Katın

Desenlerini çok sevdiğiniz ve özellikle cepli kıyafetlerinize uyum sağlayacağını düşündüğünüz yastık kılıflarından kestiğiniz iki kare parçayı birbirine dikin. Birbirine diktiğiniz parçaları katlayıp ceplerinize yerleştirebilirsiniz. Özellikle düz renkli kıyafet kombinlerinize desenli kumaş mendillerle hareket katabilirsiniz. Diğer yandan, saten ya da keten gibi kumaşlardan yapılmış desensiz yastık kılıflarını da aynı şekilde değerlendirerek bu kez düz renkli kombinlerinize renkli bir dokunuş yapabilirsiniz.

Kendinizi İyi Hissedeceğiniz Bir Oturma Köşesi Yapın

Sıcak yaz akşamlarında kitap okurken ya da film izlerken kendinize serinleyebileceğiniz bir alan yaratmak istiyorsanız balkon bunun için çok ideal. Dilerseniz salonun cama yakın bir köşesinde de böyle rahat bir alan yaratabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şeyler ayaklarınızı uzatabileceğiniz bir sandalye ya da berjer ve tabii sırtınızı destekleyecek kırlentler. Hatta eskimiş yastık kılıflarınızdan kırlent yapabilir, kendi zevkinize uygun bir köşe yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yastık kılıfından iki yuvarlak ve bir de bu yuvarlakların etrafını saracak şerit şeklinde parçalar kesmek. Daha sonra kestiğiniz şeridi yuvarlak parçaların arasına dikip içini elyaf ya da pamukla doldurtuktan sonra kapatabilirsiniz.

Yastık Kılıfından Alışveriş Çantası Yapın

Yastık kılıfı değerlendirme yöntemlerinin bir diğeri de eskiyen kılıflardan alışveriş çantası yapmak. Özellikle son yıllarda poşet yerine alışveriş çantaları daha fazla kullanılmaya başlandığından her zaman elinizin altında tarzınıza uygun bir alışveriş çantası bulundurmayı seveceğinizden eminiz. Bunun için yapmanız gereken yastık kılıfını ortadan katlamak. Daha sonra iki kenara da kolunuzu geçirebileceğiniz birer oyuk açabilirsiniz. Son olarak kestiğiniz her yeri dikerseniz alışveriş çantanız hazır!

Hibboux üzerinden yün, pamuk, bambu, Lyocell ya da çevreci elyaf gibi yastık türleri arasından ihtiyacınıza uygun olanı seçebilir, Hibboux nevresim takımlarından çıkan yastık kılıflarıyla eşleştirebilirsiniz. Dilerseniz eskiyen yastık kılıflarınızla da önerilerimizi uygulayabilir ya da kendi DIY projelerinizi tasarlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın