Çocuklar İçin Yazlık Pijama Önerileri

Güneşli ve sıcak yaz mevsimi, içimizi ısıtsa da sıcaklık ve nem uyku kalitesini olumsuz etkileyebiliyor. Özellikle çocukların uykuları, sıcak nedeniyle sık sık bölünebiliyor. Çocuğunuzun yaz aylarında daha konforlu geceler geçirmesini istiyorsanız mevsime uygun çocuk pijama modelleri sayesinde ona yardımcı olabilirsiniz. Peki, yaz mevsimine uygun çocuk pijaması nasıl olmalı?

Doğal Kumaşları Tercih Edin

Sıcak ve nemli yaz ayları için çocuk pijaması seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, pijamanın kumaşı.  Yetişkinler gibi çocuklar da sıcaktan ve nemden bir hayli bunaldığı için her türlü kıyafette olduğu gibi pijama seçiminde de %100 pamuklu kumaşları tercih etmelisiniz. Çünkü doğal çocuk pijaması modellerinde kullanılan pamuklu kumaş, nefes alan yapısıyla ısıyı ve nemi dengeliyor. Kuruluk hissi vererek çocuğunuzun daha rahat bir gece geçirmesini sağlıyor.

İnce Dikişli Modelleri Seçin

Kumaş ne kadar doğru seçilmiş olursa olsun, dikişlerde sentetik iplik kullanılan ve kaba dikiş tekniğiyle üretilen pijamalar çocuğunuz için iyi bir tercih olmayabilir. Çünkü bu dikişler tüm gece boyunca kaşıntıya, hatta tahrişe neden olacağından uykunun defalarca bölünmesini de beraberinde getirebilir. Ayrıca pijamanın etiketi de çocuğunuzu rahatsız edebilir.

Renkli ve Baskılı Modellere Dikkat Edin

Çocuk pijamaları denildiğinde akla rengarenk seçenekler, ön kısmında sevimli baskıların yer aldığı modeller geliyor. Ancak bu baskılar genellikle sentetik materyallerle yapıldığı için hava akımını engelliyor ve terlemeye neden oluyor. Kimyasal içerikli boya ve baskılar sağlık açısından da tehdit oluşturuyor. Dolayısıyla baskılı ve renkli çocuk pijaması modeli seçerken içeriğinde kimyasalların kullanılıp kullanılmadığına dikkat edin.

Doğa Dostu Seçimler Yapın

Her türlü alışverişinize çevreye ve insan sağlığına dost ürünlere yöneliyorsanız çocuk pijaması seçiminizde de aynı çizgiyi koruyabilirsiniz. Ürünlerde kullanılan malzemeler ve üretim teknikleri, çocuk pijama fiyatları konusunda belirleyici olsa da kaliteli seçimler, dayanıklı ve uzun ömürlü oluşlarıyla fark yaratıyor. Seçtiğiniz ürünlerin kalitesinden emin olmak istiyorsanız global geçerliliği olan sertifikalara güvenebilirsiniz. Örneğin, tekstil ürünlerinde Oeko-Tex sertifikası olup olmadığını kontrol edebilir ve bu sertifikaya sahip ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

Hibboux çocuk pijaması modelleri, %100 doğal kumaşlarla üretiliyor ve pijamalarda kullanılan tüm baskı ve boyalar test ediliyor. Ürünlerde sağlığa zararlı hiçbir kimyasal kullanılmadığı dünyaca ünlü araştırma kuruluşları tarafından yapılan testlerle kanıtlanıyor. Siz de Little Hibboux uyku aksesuarı koleksiyonunda yer alan modeller arasından çocuklarınız için hem konforlu hem de şık pijamalar seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın