Yazın Nevresim Seti Nasıl Seçilir

Bahardan yaza geçiş sırasında gece uykularına dalmakta zorlanabilirsiniz ya da uykularınız sıklıkla bölünebilir. Bunun en önemli nedenlerinden biri elbette, artan sıcaklıklar ve bunaltıcı hava. Gece yattığınızda terlemeye, bunalmaya, yatağınızda dönüp durmanıza rağmen bir türlü rahat edememeye başladıysanız yorganı kaldırmanın ve nevresim setinizi değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Peki, kaliteli uyku için yazlık nevresim seti seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Doğal Kumaşlardan Şaşmayın

Yaz ayları için en ideal nevresim seti seçenekleri, %100 pamuklu, doğal kumaşlardan üretilen modeller. Çünkü doğal kumaşlar; nefes alabilen, terletmeyen ve nemi emen dokularıyla gece boyunca rahat etmenizi sağlıyor. Polyester gibi sentetik kumaşlarla tasarlanan nevresim setleri, gözünüze hoş görünebilir ama pamuklu nevresim seti modellerinin aksine terlemenize neden olur. Kısacası cildinize tüm gece boyunca direkt olarak temas eden çarşaf, yastık kılıfı ve nevresim seti gibi tekstil ürünlerinin doğal kumaşlardan üretilmesi, sağlıklı bir uyku açısından oldukça önemli. Ayrıca yaz aylarında kalın yatak örtülerini de kaldırarak daha yine pamuklu kumaşlardan hafif örtüleri tercih edebilirsiniz.

Tel Sayısına Dikkat Edin

Nevresimin üretildiği kumaşlarda kaliteyi belirleyen unsurlardan biri tel sayısı. Düşük tel sayılı kumaşlar, ince ve sert bir dokuya sahip olabiliyor. Yüksek tel sayısına sahip kumaşlar ise yumuşak dokularıyla teninize hassas bir dokunuşta bulunuyor. Ayrıca yüksek tel sayısıyla dokunan kumaşlar yıkamaya daha dayanıklı ve daha uzun ömürlü oluyor. Özellikle yaz aylarında nevresim setinizi her zamankinden daha sık yenilemek ve yıkamak isteyebilirsiniz. Yüksek tel sayılı, dayanıklı nevresim seti modellerini sık sık yıkamanıza rağmen uzun yıllar kullanabilirsiniz. Tel sayısı nevresim seti fiyatları konusunda belirleyici olsa da dayanıklı modeller, ekonomik açıdan da her zaman en ideal seçenekler oluyor.

Açık Renkleri Tercih Edin

Yaz aylarında kıyafetleriniz gibi nevresim setinizi de açık renklerde seçmenizde fayda var. Koyu renklerin güneş ışınlarını daha çok çektiği bilinen bir gerçek ve bu gerçek nevresim seti renkleri için de geçerli. Nevresimlerinizin tüm gün boyunca yatak odanızın penceresinden içeri dolan gün ışığını çekmesini engellemek için açık renkli modellere yönelmenizde fayda var. Böylece yatağa girdiğiniz her an sizi serin bir ortamın karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca açık renkli nevresim seti modelleri, gerektiğinde ağartma yapmayan leke çıkarıcılarla yıkanabildiğinden temizliği de koyu renkli setlere göre daha pratik olabilir. Dekoratif açıdan da mevsim ruhuna uygun bir renk paletine geçiş yapabilirsiniz. Nevresim seti yaz renkleri denildiğinde akla elbette beyaz, bej, açık mavi gibi açık renkler geliyor.

Hibboux’nun %100 doğal ham maddelerle üretilen nevresim seti modelleri ile yatak odanıza şık bir dokunuş katabilir, yaz gecelerini daha konforlu geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın