Çocuklara Uygun Nevresim Seçme Önerileri

İster beşik ister yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun yatağı olsun, miniğiniz her gece yatağında saatler geçirir. Siz de onun bu saatleri en kaliteli şekilde geçirmesini sağlamak için çocuklara uygun nevresim seçme sürecinde önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Hafif Nevresimleri Tercih Edin

Bebekler ve çocuklar, gece boyunca vücut ısılarını dengelemekte sorun yaşar. Bu nedenle çocuğunuz için nevresim alırken dikkat etmeniz gereken pek çok nokta mevcut. Örneğin; yatakta yatağın üzerine geçirilmiş lastikli bir çarşaf ve mevsime göre hafif bir yorgan ya da pamuklu bir pike olması yeterli.

Kumaş Seçimine Dikkat Edin

Çocukların ciltleri çok hassastır. Bu nedenle nevresim takımını seçerken kumaşının onun cildine zarar vermeyecek bir materyalden yapıldığına emin olmalısınız. Özellikle nefes alabilen pamuklu kumaşlar, miniğinizin rahat etmesini sağlayabilir. Ayrıca yün veya sentetik lifler gibi çocuğunuzun alerjisi olabilecek materyallerin olmadığından emin olmak için nevresim takımının lif içeriğini inceleyebilirsiniz.

Çarşafın Yatağa Uyduğundan Emin Olun

Çocuk nevresim çeşitleri arasından seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da yatak ölçülerine uygun çarşaf seçimi. Eğer yatak ölçülerine göre küçük bir çarşaf seçerseniz yatak kenarlarını tam kapatmayacağı için gece boyu çocuğunuz rahatsız olacaktır. Aynı zamanda yatak ölçülerine göre büyük bir çarşaf seçerseniz de her sabah birbirine girmiş bir nevresim ile karşılabilirsiniz. Kendinizi bu dertten kurtarmak için tercihinizi yatak ölçülerine uygun lastikli çarşaflardan yana yapabilirsiniz.

Temizlenebilir Olması Önemli

Çocuklara uygun nevresim arayışındaysanız nevresimin temizlenebilir olmasına dikkat etmeniz gerekir. Çünkü nevresimler kısa sürede kirlenir. Çocuk odasına girdiğinizde nevresimin üzerine bir şey döküldüğünü görmeniz işten bile değil. Bu nedenle yalnızca kuru temizleme ile temizlenebilecek çocuk nevresim modelleri yerine kolay temizlenebilir kumaşlardan yapılan modelleri tercih edebilirsiniz.

Sıra Geldi Renklere

Çocuk nevresimi seçerken yalnızca kumaş tipine ya da temizlenebilir olup olmadığına dikkat etmek yeterli değil. Miniklerin uyku vaktini iple çekmesi için yataklarını sevmesi de gerek. Bunun için trend nevresim renklerinden ve onların sevdiği çizgi film kahramanlarından yardım alabilirsiniz.

Hibboux’da yumuşacık nevresim takımlarından rengarenk hayvan figürlü yastık kılıflarına kadar pek çok çeşidi bulabilirsiniz. Dilerseniz seçimi çocuğunuzla birlikte yapabilir, süreci daha keyifli hale getirebilirsiniz!