Çocuk Yatağı Dekorasyonu Önerileri

Evin küçük bireyinin hayal gücünü yansıtacak bir oda hazırlamak her anne ve babanın istekleri arasında. Özellikle mis gibi bir uyku çekeceği, birbirinden güzel rüyalara dalacağı yatağını süslemek çocukların odalarına bir anda bambaşka bir hava katıyor. Siz de çocuk yatağı dekorasyonu önerilerimizden yola çıkarak miniğinizin odasını güzelleştirebilirsiniz.

Cibinlik ile Bir Prenses Yatağı Hazırlayın

Evinizin minik prensesi, masallarda anlatılanlar gibi bir yatak mı istiyor? O halde hemen harekete geçin. Toz pembe ya da beyaz tül bir cibinlik satın alıp yatağını bununla çerçeveleyin. Prenseslere yaraşır toz pembe çarşaf ve nevresimler serdiğiniz yatağı, kalpli, yıldızlı, ışıltılı süs yastıklarıyla donatın. İşte peri masallarından çıkmış gibi duran prenses yatağınız hazır!

Yatağını Küçük Bir Ormana Dönüştürün

Doğaya, hayvanlara aşık çocuğunuzun kendini yemyeşil bir ormanda, en sevdiği dostlarıyla vakit geçiyormuş gibi hissetmesine destek olmak için sadece birkaç süsleme yapmanız yeterli. Bunun için karyolanın başucunu ve diğer ahşap ya da metal kısımlarını yapay sarmaşıklarla sarın. Düz renkli bir çarşaf takımı kullanıp üzerini peluş hayvanlarla, hayvan şeklindeki yastıklarla kaplayın. Özellikle de onun en yakın dostlarının, en sevdiği hayvanların olmasına dikkat edin. Dilerseniz yatağının bulunduğu duvarı ilgili temalarda hazırlanmış illüstrasyonlarla ya da duvar etiketleriyle de renklendirebilirsiniz.

Maceralarını Rüyalarına da Taşıyın

En büyük hayali dünyayı gezmek, yepyeni insanlarla, kültürlerle tanışmak, uzun deniz ya da uçak yolculuklarına çıkmak olan maceraperest bir miniğiniz varsa başucunu ve yatağının duvarını haritalarla süsleyebilirsiniz. Üzerinde en sevdiği maceraperestlerin yer aldığı yastıklar hazırlayabilirsiniz. Dilerseniz yatağının ayak uçlarına ahşap tekerlekler yapıp sanki bir otomobil gibi görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun Hayal Gücünü Kullanın

Çocuk yatağı önerileri onun zevkini yansıtmadığı sürece hiçbir önem taşımıyor.  Kendi kararlarını kendi vermeyi seven miniklerle iş birliği yapıp yatağını hep birlikte süsleyebilirsiniz. Bırakın başucuna asmak istediği resimleri, nevresimini, karyola süslerini kendi seçsin. En sonunda tam da istediği gibi ve sizin de çok seveceğiniz bir tabloyla karşılaşacağınıza emin olabilirsiniz.

Çocuğunuzun hayal ettiği gibi sevimli mi sevimli bir odaya kavuştu! Peki, yatağı konusunda sizin içiniz rahat mı? Çocuklar için özel olarak tasarlanan Little Hibboux çocuk yatağı modelleri ile siz de aradığınız kalitedeki yatağı bulabilir, ona mışıl mışıl uyumasına destek olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın