Yatak Odasında Hangi Renkler Kullanılmalı

Yatak odası, evin en çok yönlü odası olarak kabul edilebilir. Hem uyuduğumuz hem günlük rutinlerimizi gerçekleştirdiğimiz hem de bazen dış dünyadan uzaklaşıp biraz dinlenmeye çekildiğimiz bir alan burası. İşte bu yüzden, yatak odanızın gerçek bir yaşam alanına dönüşmesi için trendleri takip etmek istiyor olabilirsiniz. Bu yıl yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı, yılın trend renkleri neler, gelin birlikte inceleyelim.

Doğanın İçinden Tasarımlara Yer Verin

Yatak odası dekorasyonu trendleri 2020 yılında daha gerçekçi olmayı gerektiriyor. Yani bu yıl, lüks otel odası görüntüsünden uzaklaşmış, daha minimal ve doğadan ilham alan tasarımlar ön planda. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunuzu yaparken doğayla olan bağımızı ortaya koyan gerçekçi tasarımları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz tercihinizi ahşap rengi ya da yeşil gibi doğadaki renklerden ilham almış yatak başlıkları ya da aksesuarlardan yana yapabilir, yatak odanızın genel görünümünü büyük yapraklı çiçeklerle tamamlayabilirsiniz.

Dış Etkenlerden Uzaklaşacağınız Bir Ortam Yaratın

Her ne kadar yatak odasını rahatlamak ve uyumak için kullansak da son yıllarda özellikle sosyal medyayı daha sık kullanmaya başlamamızla birlikte uyurken bile akıllı cihazlarımız ellerimizde. Bu nedenle yatak odası dekorasyonunuzu yaparken kendinize dış etkenlerden uzaklaşabileceğiniz, yalnızca vücudunuzun ve ruhunuzun konforuna odaklanabileceğiniz bir ortam yaratın. Bunun için işe yatağınızı prize yakın bir bölgeye konumlandırmaktansa biraz daha uzak bir yere konumlandırmayı tercih ederek başlayabilirsiniz. Ya da prize okuma lambasını takıp hemen yanına kitap okuyabileceğiniz bir berjer koyabilirsiniz.

Sakin Renkler Tercih Edin

Sıra geldi bu yılın yatak odası renkleri ile dekorasyonu tamamlamaya. Bu sene yatak odası dekorasyonu yaparken doğaya ve özümüze döndüğümüz için renk tercihinizi de yine doğanın içinden, sakin ve dingin renkler arasından yapabilirsiniz. Örneğin; monokrom yani tek renk duvarlar artık çok daha popüler. Ancak göz yoran beyaz ya da pembe gibi parlak renkleri değil krem ya da füme gibi yorgunluğunuzu atmanıza yardımcı olacak renkleri tercih edebilirsiniz.

Hibboux üzerinden yatak odası dekorasyonunuzu tamamlayacak nevresim takımı ya da yatak örtüsü gibi ürünlere kolaylıkla ulaşabilir, siparişinizi anında verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın