Çocuklar İçin Yumuşacık Pijama Önerileri

Rahat bir uyku için iyi bir yatak, yumuşacık ve doğal malzemelerden hazırlanmış ev tekstil ürünleri ne kadar etkiliyse pijamalar da o kadar etkili. Çocuğunuzu bunaltmayacak, mevsime uygun, cildini rahatsız etmeyecek doğal malzemelerden üretilmiş kumaşlara sahip çocuk pijamaları seçerek uyku kalitesinin artmasını destekleyebilirsiniz.

Peki, tüm bunların yanında yumuşacık, konforlu bir çocuk pijama takımı seçmek için nelere dikkat etmelisiniz? Yanıtı yazımızda!

Doğal Ham Maddelere Sahip Seçeneklere Göz Atın

Polyester gibi terleten, kaşındırabilecek ya da alerjik sorunlara yol açabilecek ham maddelerden kaçınıp bambu, pamuk gibi doğal malzemelerden hazırlanmış doğal çocuk pijaması modellerine yönelin. Uyku saatlerinin ne kadar uzun olduğunu ve bu süre boyunca rahat etmesi için en doğal, katkısız kumaşlara sahip ürünlerle uyuması gerektiğini unutmayın.

Dikişlerini Kontrol Edin

Çocuk pijama modellerine göz gezdirirken dikişlere de dikkat etmelisiniz. Kalın, tenle temas ettiğinde rahatsızlık verecek dikişler yumuşacık pijama hissini ortadan kaldırabilir. Bu nedenle kollar ve bacaklarda bulunan iç ve dış dikişleri kontrol edip çocuğunuzu rahatsız etmeyecek bölgelerde ve ince ipliklerle dikilmiş olduğundan emin olun.

Etiketsiz Ürünlere Yönelin

Çocuğunuz için bir giysi aldığınızda yaptığınız ilk iş etiketlerini kesmeye çalışmak mı oluyor? Oysa ki doğru ürünleri seçerseniz bunu yapmanıza hiç gerek yok. Tıpkı Little Hibboux çocuk pijama modellerinde olduğu gibi etiketi olmayan, etiketteki yıkama ve diğer bilgileri baskı halinde giysinin görünmeyen bir kısmında yer alan ürünlere yönelebilirsiniz. Böylece etiketi keserken kumaşa zarar verme gibi durumların önüne geçebilir, çocuğunuzun yumuşacık, tenini rahatsız etmeyen bir pijama giymesini sağlayabilirsiniz.

Uzun Lifli ve Mukavemeti Yüksek İpliklerden Üretildiğine Emin Olun

Çocuğunuz için satın aldığınız pijamanın hep ilk günkü kadar yumuşak olmasını ister misiniz? O halde uzun lifli ve mukavemeti yüksek ipliklerden yapılmış seçeneklere göz atın. Bu şekilde hazırlanan çocuk pijama modelleri, diz ve dirsek kısımlarında yıpranma, tüylenme, aşınma gibi sorunlara karşı çok daha dayanıklıdır. Böylece çocuğunuz uzun süre yumuşacık bir pijama giymenin keyfini yaşar.

Lastiklere Dikkat

Özellikle pijama altında yer alan lastikler çocukların belini ya da ayak bileklerini sıkıp rahatsız edebilir. Üstelik bu sonrasından tahrişe ya da kızarıklığa da neden olabilir. Bu nedenle kalın ve yumuşak bel lastiklerine sahip, ayak bileklerinde lastik olmayan modeller arasından seçim yapmak en iyisi olabilir.

Yumuşacık ve renkli çocuk pijaması modelleri için Little Hibboux koleksiyonunda yer alan ürünleri inceleyebilirsiniz. Çocuk pijama fiyatları ve çeşitlerine göz atarak dilediğiniz ürünü kolay satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın