Hava geçiren ve sağlıklı yatak çarşafı önerileri

Yaz ya da kış fark etmez… Hepimiz terlemeden, ferah, konforlu bir şekilde uyumak isteriz. Bunu sağlamanın en önemli yollarından biri elbette ki çarşaf seçimi. Hava geçiren, nefes alabilen ve terletmeyen yatak çarşafı nasıl seçilir öğrenmek ve önerilerimize göz atmak için yazımızı mutlaka okuyun!

Doğal Ürünlerden Vazgeçmeyin

Pamuk, keten, bambu gibi doğal liflere sahip ham maddelerden hazırlanan çarşaflar, nefes alabilen ve hava geçiren özellikleriyle terlemenizi ya da bunalmanızı engeller. Bunun yanında yumuşacık ve doğal dokularıyla cilt dostu bir yapıya sahiptirler. Tüm bunlar gece boyu rahatça uyumanıza destek olur.

Doğal malzemeli yatak çarşafı modelleri; pamuk saten, penye, keten gibi kumaşlardan hazırlanır. Çarşafınızın etkisini güçlendirmek için yastık kılıfı, nevresim gibi diğer uyku tekstili ürünlerinizin de doğal ham maddelere sahip kumaşlardan hazırlandığına dikkat edebilirsiniz. Ayrıca doğal ev tekstili ürünleri ile doğaya da katkıda bulunup ekolojik bir tercih yapabilirsiniz.

Düşük Tel Sayısına Sahip Ürünlerden Uzak Durun

Yumuşacık dokusuyla gece boyunca konforlu hissettirecek bir yatak çarşafı için ana malzemenin dışında tel sayısı da oldukça önemli. Tel sayısını her bir santimetrekareden geçen atkı ve çözgü sayısı olarak tanımlayabiliriz. Bu sayı arttıkça kumaşın dayanıklılığı da artar. İdeal tel sayısı ranforce kumaşlar için 57, pamuk satenler için 87’dir. Tel sayısı bu rakamlarda olan ürünleri tercih ederek yumuşak, dayanıklı, uzun yıllar konforlu bir şekilde kullanabileceğiniz çarşaflara sahip olabilirsiniz.

Lastikli Çarşaflarla Konforu Artırın

İyi bir uyku deneyimi için sizi rahatsız edecek tüm etkenlerden uzak durmanız, en ince detayları düşünmeniz şart. Yatak çarşafı seçimini lastikli modellerden yana yapmak pek çok kişi için çok önemli bir durum gibi görünmese de aslında pek çok açıdan pratiklik sunuyor. Lastikli modellerin uyku esnasındaki hareketleriniz nedeniyle kaymaması, sıyrılıp doğrudan yatak ile temas etmenizi engellemesi konforunuzu artırıyor. Bunun yanında lastikli çarşaflar hızlıca yatağa geçirilip kolayca takılıyor. Böylece kenarlardan sıkıştırmanıza ve zaman kaybetmenize de gerek kalmıyor.

En Rahat Yatak Çarşafları Hibboux’da!

Doğal ham maddelerden oluşan, hava geçiren, yüksek tel sayısına sahip, özellikleriyle ekstra konfor sağlayan, tekstilde güveni simgeleyen OEKO-TEX sertifikalı yatak çarşaflarını Hibboux’da bulabilirsiniz. Üstelik Hibboux çarşaf modelleri, 30 gün deneme, 2 yıl garanti süresi sunuyor. 40 derecede, çamaşır makinesinde yıkanabilen ürünler temizlik konusunda da işinizi kolaylaştırıyor.

Yatak ve ev tekstili ürünleriniz için Hibboux koleksiyonlarına göz atıp seçtiğiniz ürünleri kolayca satın alabilirsiniz. Yatak çarşafı fiyatları ve modellerini karşılaştırıp seçtiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın