Her Bedene Her İhtiyaca Uygun Çift Kişilik Yatak Ölçüleri

Sadece çiftlerin değil keyfine düşkün gençlerin ya da yetişkinlerin de tercihi çift kişilik yatak modelleri, sanıldığının aksine tek bir ebatta üretilmiyor. Gelin farklı ihtiyaçlara ve beklentilere uygun çift kişilik yatak ölçüleri ve çeşitlerine bir göz atalım!

Çift Kişilik Yatak Seçimi Yapmadan Önce

Çift kişilik yatak satın almadan önce aşağıdaki soruların yanıtlarına cevap vermeniz gerekiyor:

-Yatağın kullanacağım odanın genişliği ne kadar?

-Yatağı kim için kullanacağım?

-Seçtiğim karyola ya da baza modelinin ölçüleri nedir ya da seçeceğim ölçülerdeki yatağa uygun şekilde hazırlanabiliyor mu?

Bu soruların yanıtlarını net bir şekilde verebiliyorsanız yatak seçimi için işe koyulabilirsiniz.

Çift Kişilik Yatak Ölçüleri

Sık kullanılan birkaç ölçü olsa da piyasada farklı ebatlarda çift kişilik yataklar bulmanız mümkün. 90×190, 100×120 ve 120×200’ün tek kişilik, bunun üzerindeki ölçülere sahip modeller de çift kişilik olarak tanımlanıyor. Genellikle 140×190, 150×200, 160×200 ve 180×200 ölçülerine sahip ürünlerin daha çok kimler için uygun olabileceğini inceleyerek daha kolay karar verebilirsiniz.

140×190 Yataklar: Genellikle daha dar mekanlar ya da tek kişilik kullanım için tercih edilen bu ürünler, en küçük çift kişilik yatak ölçülerine sahip. Özellikle genç odaları için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

150×200 Yataklar: Geniş genç odaları ya da yalnız yaşayan yetişkinlerin odaları için uygun olabilecek 150×200 yataklar çiftler için biraz küçük kalıyor.

160×200 Yataklar: Standart çift kişilik yatak modelleri için kullanılan ölçülerden biri 160×200. İki kişinin rahatça uyuyacağı bir genişliğe sahip modeller, genel olarak yatak odalarının genişliğine de uyum sağlıyor.

180×200 Yataklar: King size olarak da bilinen 180×200, otellerdeki geniş yatakların konforunu evinde de yaşamak isteyenler için ideal. Son yıllarda tasarlanan 200×220 ölçüye sahip yataklar da yine king size kategorisinde yer alıyor. Bu ölçülere sahip çift kişilik yataklar, geniş bir karyolaya sahip olmanızı gerektiriyor. Bu nedenle king size yatak seçmeden önce odanızın ölçülerini alıp diğer eşyalarınızın konumlarını da belirlemeniz çok daha sağlıklı oluyor.

Seçiminiz ne olursa olsun istediğiniz ölçülere ve özelliklere sahip çift kişilik yatak modelleri Hibboux’da! Çift kişilik yatak fiyatları ve özelliklerini karşılaştırarak sizin için en uygun seçimi yapabilir, keyifli uykuların tadını çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın