Genç Odası Dekore Ederken İşinizi Kolaylaştıracak Öneriler

Minik yavrunuz oyuncaklarıyla oynamak yerine arkadaşlarıyla sosyalleşmeyi tercih ediyor, resimli kitaplar yerine klasikleri elinden düşürmüyor, kişiliğini ve tarzını hem kıyafetlerine hem de sahip olduğu her şeye yansıtmaya çalışıyorsa bazı şeyleri değiştirmenin vakti gelmiş demektir. Bunlardan ilki onun en çok vakit geçirdiği yer, odası olabilir! Çocukluktan gençliğe adım atan yavrunuzun odasını dekore ederken nelere dikkat etmelisiniz, genç odası hazırlarken nasıl bir yol izlemelisiniz içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

İlk Adım: Onun Fikirlerini ve Hayallerini Baz Alın

Genç bireylerin en çok vakit geçirdikleri mekanlardan biri elbette ki odaları. Bu nedenle odayı dekore ederken ihtiyaçlarını, tarzını, en sevdiği renkleri ve hayal dünyasını da dikkate almalısınız. Çocukken pembe rengi çok seven kızınız artık beyazın dinginliğini istiyor olabilir. Uzay teması birkaç yıl önce çok ilgisini çeken oğlunuz artık en çok basketbol için heyecan duyuyor olabilir. Bu ve buna benzer detayları düşünerek onun seveceği bir oda hazırlayabilirsiniz.

Uyuma ve Dinlenme Alanlarını Ayırın

Genç odalarının yatak odasından en büyük farkı daha yaşanabilir mekanlar olmaları. Yetişkinler yatak odalarında genellikle uyumayı ya da kişisel bakımlarını yaparken gençler odalarını eğlenmek, dinlenmek ve uyumak için kullanılır. Bu nedenle odayı dekore ederken yatağın haricinde vakit geçirebileceği, dinleneceği bir alan yaratabilirsiniz. Bir koltuk, minderlerden oluşturduğunuz bir oturma alanı, küçük bir kanepe… Mekanınızın boyutlarına ve tarzına göre dilediğiniz şekilde seçim yapabilirsiniz.

En Sevdiği Hobisine Özel Bir Köşe Oluşturun

Her gencin yapmaktan keyif aldığı bir hobisi var. Siz de çocuğunuzun en sevdiği aktiviteye uygun bir köşe yaparak keyfini ikiye katlayabilirsiniz. Kitap kurtları için okuma köşesi, film – dizi tutkunları için rahat bir izleme alanı, basketbol tutkunları için bir pota… Çok kısıtlı bir alanda dahi yaratabileceğiniz bu alanlarla onu mutlu edebilir, odasında geçirdiği vakitleri daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Gençlerin Seveceği Tarzdaki Ev Tekstil Ürünlerine Yönelin

Her şey tamamsa sıra ev tekstili ürünlerinde! Nevresim takımı, yastık kılıfı, yatak örtüsü, perde, halı… Hepsi birbiriyle uyumlu ve çocuğunuzun en sevdiği renklerde seçeceğiniz ev tekstili ürünleriyle odaya şık bir son dokunuş yapabilirsiniz. Genç odası nevresim ya da çarşaf seçimini yaparken çocuklar için hazırlanan motiflerden uzak durmanız şart. Düz renkli ya da geometrik desenli nevresim takımı modelleri ve diğer ev tekstili ürünleri modern ve genç bir görünüm yaratmak için ideal olacaktır.

Siz de genç odası dekore ederken ihtiyacınız olan nevresim seti modelleri ve diğer pek çok ev tekstili ürününü Hibboux’da bulabilirsiniz. Çocuğunuz için daha konforlu bir uyku için Hibboux’nun tek kişilik yatak modellerine de göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın