Sonbahar Ruhu Kapıda Battaniye Koltuk Örtüsü Olarak Nasıl Kullanılır

Dışarıda sararmış yapraklar, hafif hafif çiseleyen bir yağmur. İçeride; kenarında üzerinde yumuşacık bir battaniyenin olduğu bir koltuk, yanındaki sehpada favori kitaplarınız, en sevdiğiniz sıcak içecek, arka planda hoş müzikler… Keyifli bir sonbahar günü için daha güzel bir tablo olabilir mi? Siz de sonbaharın ruhunu en çok evinizde yaşamayı sevenlerdenseniz bu tabloyu oluşturmak için yazımızı mutlaka okuyun, battaniyelerin koltuk örtüsü olarak nasıl kullanılabileceğini öğrenin!

İşe Doğru Battaniyeyi Seçmekle Başlayın

Koltuk ya da berjer örtüsü olarak kullanacağınız battaniye, elbette ki soğuk kış gecelerinde ısınmak için kullandığımız ev tekstil ürünleri kadar kalın ve ağır olmamalı. İncecik, yumuşacık dokulu, koltuğun üzerine örtüldüğünde çok kaba durmayacak, pamuklu kumaştan hazırlanan bir battaniye ile oturma odanıza sıcak bir görünüm katabilirsiniz.

Renklerin Güzelliğinden Yararlanın

Uygun kalınlıkta ve ölçülerdeki battaniyeye karar verdiniz. Sıra renk ve desenlerde karar kılmaya. Eğer beyaz, krem, gri gibi ferah ve nötr renklere sahip bir eviniz varsa kırmızı, turuncu, sarı gibi renklerin bir arada yer aldığı pötikareli ya da kareli battaniyeler çok samimi ve uygun bir tercih olabilir. Renkli bir eviniz varsa da ağırlıklı olarak kullanılan renge uygun olacak, düz renkli ya da minimal desenli bir battaniye seçip koltuk örtüsü olarak kullanabilirsiniz.

Nasıl Sereceğinize Karar Verin

Tam da hayal ettiğiniz battaniyeyi bulup satın aldınız. Peki, koltuğunuza nasıl sereceğiniz konusunda bir fikriniz var mı? Genç, modern ve biraz da bohem bir tarz sevenler, battaniyeleri genellikle gelişigüzel  bir şekilde koltuğun üzerine bırakıveriyor. Böylece hem salaş hem de rahat bir görünüm elde ediliyor. Kimi zaman uzunlamasına katlanıp kanepenin bir kısmına serilen battaniyeler kimi zaman da katlanıp L koltukların uç kısımlarına bırakılıyor. Böylece hem dekorasyona bir renk ve hareket katılmış oluyor hem de ısınmak isteyen ev sakinleri battaniyeye kolayca ulaşıyor.

Koltuk örtüsü olarak kullanmak, yatak odası dekorasyonunuzu güzelleştirmek ya da doğrudan sıcacık geceler geçirmek için kaliteli ve yumuşacık bir battaniye arıyorsanız Hibboux ürünlerine göz atabilirsiniz. Battaniye fiyatları arasında karşılaştırma yaparak bütçenize de beğeninize de en uygun ürünü bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın