Lastikli Çarşaf mı Düz Çarşaf mı?

Yatağınız için konforlu ve zevkinize uygun bir çarşaf arayışındasınız ancak karşınıza çıkan düz ve lastikli çarşaflar arasında nasıl bir fark var, hangi model sizin için daha uygun bilmiyorsanız yazımızı mutlaka okuyun!

İşe Temelden Başlayalım: Düz ve Lastikli Çarşaf Nedir?

Yatağın üzerine doğrudan serilen, tamamen düz bir modeli olan, yatağa düz bir şekilde gerekirse kenarları yatak altına sıkıştırılarak serilen çarşaf modelleri düz çarşaf olarak adlandırılır.

Her bir köşesi lastikli ve oval olarak tasarlanan, esnek kenarları sayesinde yatağın köşelerine sıkıca tutunan ve yatağa geçirilerek serilen çarşaf çeşitleri ise lastikli olarak tanımlanır.

Lastikli ve Düz Çarşaflar Arasındaki Farklar

-Düz modeller lastikli modellere göre daha kolay ütülenip katlanabilir. Lastikli çarşafların elastik ve oval uçları düz durmalarını, katlanmalarını zorlaştırır. Eğer dolapta düzen takıntınız varsa düz çarşaf çeşitleri ile daha mutlu olabilirsiniz.

-Gece boyu kayıp duran çarşafınızın her sabah karşılaştığınız buruşuk görüntüsünden rahatsız oluyorsanız lastikli çarşaflar sizin için daha uygun olacaktır. Yatağı köşelerinden kavrayan lastikli modeller, kaymaz yapılarıyla gece boyu sabit bir şekilde durur.

-Nevresim takımını değiştirirken işini kolaylaştırmak isteyenlerin tercihi de lastikli çarşaflar. Düz çarşafları gergin şekilde yaymak sonra o gerginliği kaybetmeden her köşeyi eşit şekilde sıkıştırmak kimi zaman sizi zorlayabilir. Ancak lastikli çeşitlerin yatağın köşelerini kolayca kavrayan yapıları sayesinde yapmanız gereken sadece lastikleri yatağın uygun köşelerine geçirmek olacak.

-Sabit tutması zor da olsa dümdüz jilet gibi bir yatak görüntüsünü sevenlerdenseniz düz çarşaflar sizi daha çok tatmin edecektir. Hatta bu görüntüyü garanti altına almak ve çarşaf altına sermek için lastikli modellere çok benzeyen ancak kaydırmaz bir dokusu ve yapısı olan alezlerden de satın alabilirsiniz.

Lastikli modeller her ne kadar daha avantajlı dursa da düz ya da lastikli modeller arasından seçim yapmak, kararınızı verip dilediğiniz modeli satın almak tamamen size kalmış. Ancak seçtiğiniz model ne olursa da gece boyu konforunuzu sağlayacak, yumuşacık dokulu, doğal ham maddelerden üretilen ürünlere yönelmeniz oldukça mühim. Hibboux aracılığıyla doğal ham maddelerden üretilen, dayanıklı, yumuşacık çarşaf modellerine ulaşabilir, dilediğiniz ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın