Yatak Odasını Olduğundan Büyük Gösterecek Pratik İpuçları

Yatak odanız hayalinizdekinden daha küçük olabilir ancak onu olduğundan büyük ve daha ferah göstermek sizin elinizde! İşte, yatak odasını olduğundan büyük gösterecek, ferah yatak odası dekorasyonları oluşturmanıza yardımcı olacak pratik ipuçları!

Mobilyalarınızı Doğru Seçin

Küçük odalarda yapılan en büyük hata, odayı eşyalarla doldurmak olabilir. Küçük odalar için en ideal mobilyalar bazalı bir yatak, küçük ve dekoratif komodinler ve minimal duvar üniteleri. Ancak kimi zaman sadece bu eşyalardan oluşan bir oda kurmak mümkün olmayabilir.

Büyük bir gardırobunuz varsa bunu evin diğer odasına yerleştirmek, mümkün değilse de sadece bir dolap ve yatak kullanmak en doğrusu. Büyük ve geniş yatak başlıkları, karyolalar, şifonyerler küçük odalar için pek de uygun değil.

Gizli Depolama Hilelerinden Yararlanın

Dolaplarınız eşyalarınız için yeterli değilse baza kullanmak en doğru karar olacaktır. Bazanın içini sepetler, kutular, hurçlar ile daha düzenli bir depolama alanına dönüştürüp yerden tasarruf edebilir, odanızdaki fazlalıkları buraya kaldırabilirsiniz.

Ferah Renkler Kullanın

Ferah, açık ve canlı renkler kullanmak yatak odası dekorasyonu önerileri arasında en çok yer alan maddelerden biri. Ancak duvarlarda açık renk kullanmak odayı öyle güzel aydınlatıyor ki bir kez daha söylemekte fayda var. Duvarlarınızı bej, krem, su yeşili, soluk mavi ya da kirli beyaz gibi renklerle boyayarak bir anda daha ferah bir mekana kavuşabilirsiniz. Eğer koyu renkler favoriniz ise yastık kılıfı, kilim ya da dekoratif objeleri koyu renk seçip kontrast yaratabilirsiniz.

Raflarınızı Tavana Yakın Şekilde Asın

Tüm gözleri yukarı çevirmek bir anda odayı daha geniş, daha ferah ve daha yüksek tavanlı gibi gösterecek basit ama etkili bir hile. Bunun için duvara asacağınız rafları ya da duvar süslerini pencerelerin ya da oda kapısının en yüksek hizasına konumlandırmanız yeterli.

Alanı Uzatacak Çizgiler Yaratın

Yatay çizgiler odayı daha geniş ve ferah göstermek için ideal. Bunun için odanızın en geniş kenarını belirleyin ve bu alanda çizgili bir öge kullanın. Dilerseniz paralel çizgilere sahip bir halı kullanabilirsiniz. Yatağınız odanızın geniş kenarında duruyorsa çizgili bir yatak örtüsü seçerek aynı etkiyi verebilirsiniz.

Yatak odası nasıl büyük gösterilir?” sorusunun yanıtını öğrendiğinize göre şimdi sıra odanızı dekore etmekte! Odanız için ev tekstili ürünlerine de ihtiyacınız varsa Hibboux’yu ziyaret edebilir, birbirinden şık ve kaliteli ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın