Doğanın Sıcaklığı Yatağınızda! Bambu Yorgan Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Yorganınız hem çevre dostu olsun hem de her mevsim koşuluna uyum sağlasın istiyorsanız bambu yorgan modelleri sizin için biçilmiş kaftan. Gelin, bambu yorgan modellerinin diğer yorgan modellerinden farklarını hep birlikte keşfedelim.

Bambu Yorgan Nedir?

Bambu, organik, doğal ve çevre dostu bir kumaş türüdür. Bu nedenle bambu kumaştan yapılan yorganlar, yumuşacık ve nefes alan bir yapıya sahiptir. Kısacası uyku konforunuzu olumsuz etkileyen, kaskatı yorganları unutun. Bambu yorganlar, yumuşacık dokusu ve terletmeyen yapısıyla yatak odanızdaki yeni favori eşyanız olmaya aday.

Bambu Yorgan Özellikleri

Bambu yorganların çevre dostu ve yumuşacık olduğunu söyledik. Ancak bambu yorganları bambu yorga yapan daha pek çok özelliği var. Örneğin; %30’u bambudan, %70’i pamuk iplikten üretilen yorganlar yalnızca benzersiz bir yumuşaklığa değil aynı zamanda antialerjik bir yapıya da sahip. Bunun sebebi bambu bitkisinin büyüme esnasında kendini böcek, bakteri ve mantara karşı koruyan bir madde salgılaması. Eğer siz de alerjik bir bünyeye sahipseniz uyku için ihtiyaç duyduğunuz hijyeni sağlayacak bambu yorganlara bir şans verebilirsiniz.

Ayrıca bambu yorganlar kolayca temizlenebilir. Ancak bambu yorganınızı evinizin konforunda temizlemek için üzerindeki yıkama talimatlarına dikkat etmeyi sakın unutmayın. Çamaşır makinesinde yıkamanız gereken dereceyi bu talimatlardan öğrenebilir, yorganınızı uzun süre kullanabilmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra bambu yorganlar anti-statiktir. Bu sayede vücudunuza yapışmaz, sıcak yaz günlerinde bile sizi terletmez. Üstelik anti-statik olduğu için nemi pamuk yorganlardan dört kata kadar daha hızlı emer. Uyku alışkanlıklarınızı birbirinden farklı özellikleriyle değiştirecek bambu yorganları kullanmaya hemen başlayıp farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Bambu Yorgan Fiyatları

Bambu yorganlar, onları diğer yorgan çeşitlerinden farklı kılan tüm özelliklerine rağmen bütçe dostu. Özellikle yün yorganlarla karşılaştırıldığında fiyatlarının cebinize daha uygun olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca bambu yorganlar tencel yorganlara kıyasla da daha uygun fiyatlı. Siz de hem konforlu hem de uygun fiyatlı bir yorgan arayışındaysanız Hibboux’nun bambu yorgan çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Üstelik Hibboux’da yalnızca yetişkinler için değil bebekler için de bambu yorgan modelleri mevcut.

Hemen Hibboux bambu yorgan modellerini inceleyin, size uygun olanı sepetinize ekleyin!

Bir Cevap Yazın