Latex Yatakların Bilmeniz Gereken 3 Farklı Özelliği

Kaliteli ve kesintisiz bir uyku hem güne iyi başlamak hem de vücudun dinlenip yenilenmesi için önemlidir. Ayrıca vücudu salgın hastalıklara karşı koruyan antikorlar uyku esnasında üretildiğinden bağışıklık sistemini geliştirmek için sağlıklı bir uyku çekmek şart.


İnsan ömrünün üçte birini kapsayan sürenin uykuda geçtiği göz önünde bulundurulursa kaliteli ve verimli bir uyku için en önemli kriterin de doğru yatak seçimi olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü iyi bir yatak, her şeyden önce uyku kalitenizin artmasını ve kesintisiz bir şekilde uyumanızı sağlar. Bir önceki günün yorgunluk ve stresini atmak, zinde bir sabaha uyanmak için yapacağınız yatak seçimi kritik bir rol oynar. 

Lateks yataklar son zamanlarda sıklıkla tercih edilen yataklar listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Dilerseniz gelin, yatak seçimi yaparken size rehberlik etmesi için latex yataklar hakkında merak edilen soruların cevaplarına birlikte bakalım.

Lateks nedir?

Lateks, doğada bulunan birçok bitkinin salgıladığı ve hava ile karşılaştığında katılaşan sütlü bir bitki özüdür. Dünyada kabul gören sağlıklı bir ham maddedir. Yatak sektöründe son dönemde kullanılan en konforlu ve doğal ürünlerden biridir.

Genelde kauçuk bitkisinin sütlerinden elde edilir. Bu sütümsü sıvı hava ile temas ettiğinde köpük haline gelir, Lateks ismini alan bu malzeme, özel kalıplarda bloklar haline getirilir ve yatak üretiminde kullanılır.

Lateks Yatak Özellikleri 

İyi bir uyku isteyenlerin tercih ettiği doğal lateks yatak özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Ham maddesi ağaçtır ve sadece kontrollü yetiştirme yapılan sertifikalı ormanlardan temin edilir. Çevre ve insan sağlığına dost yöntemler kullanılır. Hem sağlığınız hem de çevremiz için en doğru seçimdir.
 • Vücudun nefes almasını ve yatağın içinde daha rahat bir uyku geçirmenizi sağlar. 
 • Hava kanallı yapısı sayesinde bakteri barındırmaz, alerjik rahatsızlığı olan kişiler için kullanımı uygundur. 
 • Uzun süreli kullanıma uygun ve dayanıklıdır.
 • Her kiloda insanın rahatlıkla kullanabileceği bir yataktır. 
 • Çocuk ve yetişkinlerde kullanımı uygundur.

Lateks Yatak Faydaları

Konforlu bir uyku vaat eden latex yatakların, sağlığınız ve rahatınız için öne çıkan faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Uykuya dalma sürenizi kısaltır, rahat ve konforlu biçimde uyumanızı sağlar. 
 • Gece uyanmalarını minimize eder ve kesintisiz bir uyku için ortam sunar.
 • Güne daha zinde ve dinlenmiş başlamanızı sağlar.
 • Uyku sırasında vücudunuzu her yönden destekleyerek anatominizi korur. 
 • İleride oluşabilecek ve var olan fiziksel rahatsızlıklarınızı (bel, boyun, vb.) minimize ederek sağlığınızı korur.
 • Çiftler için idealdir çünkü hareketli bağımsız bloklar sayesinde eşinizin yatakta dönmesinden rahatsız olmadan uyuyabilirsiniz. 


Uygun Latex Yatak Fiyatları


Konforlu bir uyku uyumak isteyenlerin tercihi olan lateks yatakların  fiyatları kullanılan lateks malzemesinin kalınlığına göre değişkenlik gösterir. Lateks malzemesinin kalınlığı yükseldikçe fiyatı da yükselir. Hibboux latex yatakları piyasa koşullarına göre uygun fiyatlarla rahat yatak isteyenler için ideal. Dinlendirici yatağınıza sahip olurken lateks malzemesinin doğal yapısı gereğince uzun süreler kullanabilir ve bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.


Bulutların üzerinde hissettiren konfora, uygun fiyatlarla ve üstelik 365 gün deneme güvencesi ile sahip olabilirsiniz. Hemen Hibboux üzerinden size uygun latex yatak modelini seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın