Doğru Zamanda Doğru Seçim ile Çocuk Yastığı Kullanmanın Avantajları

Hepimizin bildiği o ninnide Uyusan da büyüsün diye boşuna demiyor büyüklerimiz. Çünkü çocuk gelişiminde uyku, önemli bir yere sahip. Gece boyunca büyüme hormonu salgılanması ve vücudun kendini onarması, düzenli ve kaliteli bir uykunun çocuklara faydaları arasında yer alıyor. Peki, çocuğunuzun uyku kalitesini arttırmak için yapabileceklerinizi biliyor musunuz? Çocuk yastığı modelleri arasından çocuğunuza uygun olan yastığı seçerek işe başlayabilirsiniz.

Çocuklar Ne Zaman Yastık Kullanmaya Başlamalı?

Uzmanlar, çocukların 18. aylarını doldurana kadar yastık kullanmamaları gerektiğini söylüyor. Bazı çocuklar 18. aylarını doldurduktan sonra da yastık ile uyumak istemeyebilir. Eğer sizin çocuğunuz da onlardan biriyse yastık kullanmaya alışması için ona zaman vermeyi deneyebilirsiniz. Çocuklar, genellikle iki yaş civarı yastıkla uyumayı alışkanlık haline getirir.

Yaş Grubuna Göre Doğru Yastık Seçimi

Çocuğunuz için yastık seçerken çocuk yastığı özelliklerini dikkatle incelemeniz gerekiyor. Örneğin; çocuğunuza seçtiğiniz yastığın sertlik seviyesi, çocuğunuzun uykusunu etkileyebilir. Çocuğunuzun daha iyi uyuması için çok sert veya çok yumuşak yastık seçmemeniz gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken çocuk yastığı özellikleri arasında en önemlilerinden biriyse yaş grubuna uygun yastık seçmek.

Çocuklar sürekli büyüdükleri için beden yapılarına uygun bir yastıkla uyumaları büyük önem taşıyor. 2-3 yaş grubundaki çocukların uyuması gereken yastık ile altı yaş ve üzeri olanların kullanması gereken yastığın farklı olması gerekiyor. 2-3 yaşlarındaki çocuğunuz için 35×50 boyutlarındaki bir yastık alabilirken 3-6 yaş arasındaki çocuklar içinse 50×40 boyutlarındaki yastıklar doğru bir tercih olabilir. 6 yaş üzeri çocuklar, yetişkin yastıklarını kullanmaya başlayabilir ancak daha rahat bir uyku için çocuğunuz yaş aralığına uygun ortopedik yastıklara da göz atmanızı öneririz.

Doğru Çocuk Yastığını Kullanmanın Avantajları

Çocuğunuz, vücut tipine uygun bir yastık kullandığında geceyi daha rahat geçirir ve uyku kalitesi artar. Doğru seçilen çocuk yastıkları, çocuğunuz başını ve boynunu doğru şekilde destekleyecektir. Doğru yastığın en büyük avantajı ise uykusunu almış sağlıklı ve mutlu bir çocuk!

Çocuğunuzun huzurlu bir gece geçirmesini sağlayacak doğru yastık için Hibboux’yu ziyaret edebilir, farklı çocuk yastığı fiyatları ve modellerini inceleyip ona uygun olanı seçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın