Kaliteli Uyku İçin Çiftlere Öneriler

Kimileri için bir keyif kimileri için de sıkıntı olan birlikte uyumak, çiftler için nasıl daha konforlu hale gelir öğrenmek ister misiniz? Yazımızı okuyun ve hem sizin için hem de eşiniz için uygun olan maddeleri hayata geçirerek mışıl mışıl uykulara dalın.

Sarılmaya Uyku Öncesinde Başlayın

Sarılmak, dokunmak gibi fiziksel yakınlaşmalar aşk hormonu yani oksitosin salgılanmasını sağlar. Bu hormon aynı zamanda duygusal olarak daha açık olmamızı, daha iyi empati kurmamızı da destekler. Bu nedenle fiziksel temas çiftlerin ilişkilerini güçlendirebilir. Bu denli önemli olan sarılma, kimi zaman uyku esnasında kişileri rahatsız edebilir. Dolayısıyla uyku öncesi sarılmak ardından ayrılıp kendi taraflarında uyumak, çiftlerin uyku kalitesini artırabilir.

Dilerseniz Farklı Zamanlarda Yatağa Gidin

Uykuya dalma süreniz partnerinizden farklı olabilir. Partnerlerden biri diğerinin uyumasını zorlaştırıyorsa yatağa farklı zamanda girmek faydalı olabilir. Birbirinize en az 30 dakika kadar bir süre verin ve yatağa geç gelen tarafsanız uyuyan eşinizin uykusunu dağıtmamak için gerekli sessiz ortamı bozmayın.

Horlamaya Çözüm Bulun

Eşlerden birinin ya da her ikisinin horlaması gece boyunca uyku bölünmelerine neden olmasının yanı sıra uykuya dalma süresini de uzatabilir. Eşlerden biri horluyorsa, bu sorunu çözmek hem ilişkinizi hem de uykunuzu daha iyiye götürecektir. Bunun için bir doktora danışmanız, bu durumu düzeltecek bir tedaviye başlamanız en doğru seçim olacaktır. Belki de horlama sorunu çok küçük bir müdahale ile düzelebilir.

Ayrı Örtüler Kullanın

Bir çarşafı paylaşmak kolay ancak iş yorgan ya da battaniyeye gelince durumlar zorlaşabilir, gece bir tarafın üstü açık kalabilir. Daha rahat örtünmek ve uykunuzun bölünmesini engellemek için en iyi çözüm iki ayrı örtü kullanmaktır. Böylece yatakta tek başına yatıyormuş gibi rahat hissedebilir, örtünüzle bir koza gibi kendinizi sarabilirsiniz.

Sıcacık ve konforlu uykular için yün yorgan modellerini tercih edebilirsiniz. “Yün yorgan makinede yıkanır mı?” , “Yün yorgan nasıl yıkanır?” gibi yün yorgan yıkama ile ilgili sorularınızı yanıtlamak için ise “Yorgan ve Yastık Nasıl Temizlenir?” içeriğimizi okuyabilirsiniz. En iyi yün yorgan ve battaniyeleri Hibboux aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın