Havluları Yumuşacık Yapacak 3 Pratik Öneri

Duştan sonra hangimiz yumuşacık bir havluya sarınmak istemeyiz ki? Yumuşaklık bizi rahatlatır ve cildimizi korur. Ancak ne yazık ki çoğu zaman bulabildiğimiz en yumuşak havlular bile satın aldıktan birkaç ay sonra sertleşir ve kullanırken kaşındırabilir. Peki, havluların her dokunduğumuzda aynı yumuşaklıkta olması için ne yapmalıyız? Şimdiden bir ipucu verelim: Her şey havlularınızı nasıl yıkayıp kuruttuğunuzla ilgili. Gelin, havluları yumuşacık yapacak bu 3 pratik öneriye birlikte göz atalım.

Havlu Nasıl Yumuşatılır?

Havlularınız istediğiniz yumuşaklıkta değilse üzülmeyin. Onlara her dokunduğunuzda yumuşaklıklarını hissetmeniz için uygulayabileceğiniz yöntemler var. Ancak aralarında en etkili olan yöntemlerden üçünü sizin için bir araya getirdik. İşte, havlularınızı yumuşatmak için uygulayabileceğiniz hem pratik hem de etkili yöntemler.

Deterjan Miktarını Azaltın

Havlularınızın yumuşak olmasının onları nasıl yıkayıp kuruttuğunuzla yakından ilgisi olduğunu söylemiştik. Bu nedenle hem hijyen hem de yumuşaklık için bu öneriyi dikkate almalısınız. Eğer havlularınız kuruduğunda keçe gibi sert oluyorsa yıkarken gereğinden fazla deterjan kullanıyor olabilirsiniz. Bu durum havlularınızın mis gibi kokmasını sağlasa da özellikle pamuk havlu vb. havlu çeşitlerinin kısa sürede zarar görmesine neden olabilir. Her daim yumuşak el havlusu ya da vücut havlusu kullanmak için deterjan miktarını azaltmayı deneyebilirsiniz.

Çamaşır Makinenizi Doldurmayın

Bu yöntem kulağınıza garip gelebilir. Ancak özellikle havlu yıkayacaksanız çamaşır makinenizi tamamen doldurmamalısınız. Hatta havluları sadece havlularla birlikte yıkar ve çamaşır makinesini fazla doldurmazsanız havlularınızın kuruduğunda yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca havlularınızı yıkarken çamaşır makinesini doldurmamanın yanı sıra yıkama sıcaklığını düşürmeyi de deneyebilirsiniz.

Çamaşır Makinenizi Temiz Tutun

Yanlış duymadınız. Çamaşırlarınızın temiz olması için onları yıkayan makinenin de temiz olması gerekir. Üstelik çamaşır makinenizin temiz olması yalnızca hijyen için değil havlularınızın yumuşak kalması için de yardımcıdır. Bunun için çamaşır makinesinin içini değil deterjan ve yumuşatıcı koyduğunuz bölmeleri temiz tutmanız yeterli. Aksi takdirde havlularınız deterjan ve yumuşatıcı partiküllerini kendine çekip kaskatı kalabilir.

Eğer havlularınızın tüm bu yöntemler için çok eski olduğunu düşünüyorsanız yeni bir set alıp bu yöntemleri uygulayarak onları uzun süre kullanmanın zamanı gelmiş demektir. Hemen Hibboux üzerinden yumuşak yüz havlusu, el havlusu ve vücut havlusu çeşitlerini inceleyebilir, havlu fiyatları arasından cebinize uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın