Yatak Odanızı Ferahlatacak Öneriler

Pandemi ile birlikte temizliğin ne kadar önemli olduğunu çok daha iyi anladık. Bu nedenle hem evlerimizde hem de gittiğimiz her yerde hijyen önlemleri almaya başladık. Peki ya günümüzün neredeyse üçte birini geçirdiğimiz yatak odamızı temizlemek için neler yapabiliriz? İşte yatak odanızı temizleyip ferahlatmanıza arayacak harika öneriler…

Kullanmadığınız Eşyaları Atın

Yatak odanızı ferahlatmaya basit işlerden başlayabilirsiniz. Eğer yatak odası çöpünüz yoksa bir tane almanızı öneririz. Bu sayede sürekli gözünüze takılan eskimiş tokaları, kitaplığınızdaki bitmiş kalemleri ve benzeri eşyaları o çöpe atabilir, her temizlikte kullanmadığınız eşyalardan kurtulabilirsiniz. Aynı yöntemi kullanmadığınız kıyafetleriniz için de uygulayabilirsiniz. Dilerseniz kıyafet dolabınızın bir kutu koyup kullanmadığınızı fark ettiğiniz kıyafetleri burada biriktirebilir, zamanı geldiğinde elinizden çıkarabilirsiniz.

Kirli ve Temiz Kıyafetleri Ayırın

Konu yatak odası temizliği olduğunda kıyafet düzenlemesi yapmak kaçınılmaz. Kirli çamaşırlar elbette ki kirli sepetine gitmeli ancak birkaç sefer giyilebilen pantolon ve hırka gibi kıyafetlerinizi yeni kurumuş tertemiz kıyafetlerinizden mutlaka ayırmalısınız. Bunun için kıyafet dolabınızda yapacağınız minik bir düzenleme yeterli. Dolabın bir kısmını kirli, bir kısmını temiz kıyafetler için kullanabilirsiniz.

Çarşaflarınızı Temiz Tutun

Yatağınız temiz değilse her akşam duş alıp yatağa girmenizin pek faydası olmaz. Bu nedenle haftalık yatak odası temizliğinizde çarşaflarınızı mutlaka değiştirmeyi ihmal etmeyin. Hatta yastık kılıfınızı çok daha kısa aralıklarla bile değiştirebilirsiniz. Temiz çarşaflar kullandığınızda odanızdaki temizlik kokusunun bile daha uzun kaldığını fark edeceksiniz.

Yüzey Karmaşasını Ortadan Kaldırın

Gözle görülür temizliği hallettikten sonra sıra ayrıntılara geldi. Komodin, şifonyer, kitaplık ya da çalışma masası gibi eşyaların üstü genellikle karışık olur. Eğer yatak odanızda bu eşyalar varsa yüzey karmaşasını ortadan kaldırmak için organizerlerden yardım alabilirsiniz. Aksi halde o karmaşanın biriktirdiği toza maruz kalabilir, alerjik bir bünyeniz varsa sorun yaşayabilirsiniz. Organizeri kullanırken en çok kullandığınız eşyaları en ulaşılabilir yere, daha az kullandıklarınızı da arka kısımlara koymaya dikkat edebilirsiniz.

Yatak odanızı ferahlatıp hijyenik yaşam için ilk adımı atabilirsiniz. Bunun için sizin için bir araya getirdiğimiz önerilere kulak verebilirsiniz. Yatak odanızda hijyen ve düzeni sağlamak için yeni eşyalara ihtiyacınız varsa hemen Hibboux’yu inceleyin!

Bir Cevap Yazın