Yastığınızı Değiştirmeniz Gerektiğini Gösteren İşaretler

Ev tekstili ürünleri, hijyen ve verimlilik açısından fayda sağlamak için belirli sürelerde değiştirilmesi gereken eşyalarımızdan. Özellikle yastıklarınızı doğru zamanda değiştirerek uyku kalitenizi de yatak odanızdaki hijyeni de artırabilirsiniz. Peki, yastığınızı değiştirmeniz gerektiğini ne zaman anlayacaksınız? İşte ipuçları!

Renk Değişimi

Ter, cildimizin doğal yağı, hatta iyi temizlenemeyen makyaj kalıntıları ya da gece sürülüp yatılan cilt bakım maskeleri, sadece yastık kılıflarımızın değil yastıklarımızın da kirlenmesine neden olabiliyor. Çünkü tüm bu kirler yastığın içine de sızabiliyor. Eğer yastığınızın sarardığını ve renk değiştirdiğini, yıkama sonrası lekelerin çıkmadığını fark ederseniz bu değişim için oldukça geçerli bir sebep.

Kötü Koku

Uzun süredir kullanılan yastıklarda renk değişimi ile birlikte koku oluşumu da başlıyor. Özellikle ter ve çeşitli bakterilerin neden olduğu bu kötü koku, hijyeni düşürürken kullanıcı deneyimini de olumsuz yönde etkiliyor.

Toz Akarları

Kötü koku ve renk değişimi görülen yastıkların pek çoğunda toz akarlarının da bulunduğu görülüyor. Yatağa girdiğinizde hapşırıyorsanız bunun nedenlerinden biri de yastıklarınızdaki toz akarları olabilir. Toza alerjiniz varsa olumsuz durumlar daha rahatsız edici boyuta ulaşabilir.

Rahatsızlık Hissi

Yastığınızı ilk aldığınız zamanlarda en rahat yastık sizinki gibi hissediyordunuz ancak son zamanlarda boyun ya da baş ağrısı gibi rahatsızlıklarla mı uyanıyorsunuz? Bu yastığınızın formunu kaybettiği ve değişmesi gerektiğinin bir diğer belirtisi.

Değişen Uyku Pozisyonu

En sevdiğiniz pozisyonda uyumak artık rahatsız hissetmenize neden oluyor ve farklı bir pozisyonda uyumak zorunda kalıyorsanız bunun nedenlerinden biri yastığınızın işlevini kaybetmesi olabilir. Bu durum da yastığın değişmesini gerektiriyor. 

Yastık İçerisindeki Yumrular

Yumuşak yastık ya da sert yastık kullanıyor olmanız hiç fark etmez. Belirli bir süre sonra yastıkların içerisindeki malzemeler sert yumrular haline gelerek rahatsızlık verebiliyor. Eğer siz de yastığınızda yumrular hissediyorsanız yeni bir yastık almanızın vakti gelmiş demektir.

Eskiyen ve değişim zamanı gelen yastıklarınızdan ayrılıp yerlerine yepyeni Hibboux yastıklar satın alabilirsiniz. En iyi yastık modelleri arasından beklentilerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun ürünü kolayca bulabilirsiniz. Doğru yastık seçimi için doğal malzemelerden hazırlanan, dokusuyla ve formlarıyla yatağınıza konfor getirecek Hibboux yastık çeşitlerine hemen göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın