Yastığınız Cildinizi ve Saçınızı Nasıl Etkiler

Cilt ve saç güzelliğinizi korumak için pek ürün kullanıyor, düzenli bakım yapıyorsunuz. Peki, sadece bunların yeterli olmadığını, yastığınızın da cildinizi ve saçınızı etkilediğini de biliyor musunuz? Gelin yastıklarınızın cilt ve saçlarınıza nasıl etki edebileceğini görelim!

Gözeneklerinizin Tıkanmaması İçin Hijyeni Sağlayın

Yastıklar, saçımızın da yüzümüzün de terine, yağına, bakterilerine, kozmetik ürünlerden kalan artıklara ve çeşitli vücut sıvılarına maruz kalıyor. Tüm bunlar gece boyunca yastıkla birleşiyor ve dışarıdan görülmese bile hijyeni azaltıyor. Yatmadan önce duş alıp cildinizi temizleyerek, yastık kılıfınızı her hafta yıkayarak, yastığınızın iki yüzünü dönüşümlü olarak kullanarak ve altı ayda bir yastık değiştirerek kirlenen yastığın gözeneklerinizi tıkamasına engel olabilirsiniz. Pamuk, yün, elyaf yastık temizliği hakkında bilgi almak için “Yorgan ve Yastık Nasıl Temizlenir?” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Gece Rutininizin İşe Yaraması İçin Hemen Yatağa Girmeyin

Gece yatmadan önce yüzünüze ya da saçlarınıza sürdüğünüz bakım ürünlerinin işe yaraması için cildiniz tarafından emilmesi gerekir. Eğer ürünleri uygulayıp doğrudan yatağa giriyorsanız hem boşuna bakım yapmış hem de yastığınızı kirletmiş olacaksınız. Bunun için cilt ve saç bakımı sonrası en az yarım saat bekleyin ve daha sonra yatağa girin.

Alerji ve Tahrişleri Engellemek İçin Doğala Yönelin

Gece boyunca saçlarımız ve yüzümüzle temas eden yastıklar ve yastık kılıfları doğal malzemelerden üretilmediği takdirde alerjiden tahrişe pek çok soruna yol açabiliyor. Yün, bambu, pamuk, çevreci elyaf yastık nasıl yıkanır sorusunun yanıtı da bu konuda bize yardımcı oluyor. Zira doğal ve hassas malzemelerin doğal ürünlerle yıkanması gerekiyor. Kimyasal ve ağartıcı içerikli ürünler hem ürünlere hem de cildimize zarar verebiliyor.

Canlı Saçlar İçin Yastık Kılıfınızı İyi Seçin

Kalitesiz yastık kılıfları alerji ve tahriş gibi sorunların yanında saçların kırılmasına, elektriklenmesine neden olabilir. Kaliteli, doğal malzemelerden hazırlanan bir yastık kılıfı seçerek saçlarınızın güzelliğini koruyabilirsiniz. Bunun yanı sıra sürtünmeyi artıracağından ıslak saçla yatmamaya özen gösterin.

Yukarıdaki adımları uygulayarak yastığınızın cilt ve saç güzelliğinizi olumsuz etkilemesinin önüne geçebilirsiniz. Doğru yastığı bulmak için Hibboux’nun çevreci elyaf yastık modellerine göz atabilir, elyaf yastık fiyatları arasında karşılaştırma yaparak size en uygun ürünü hemen satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın