Bir Adım Önde! Erken Kalkmak İçin 5 Etkili İpucu

Güne daha erken başlamak hem daha verimli hem de daha iyi hissetmek için oldukça etkili bir yöntem. Ancak sabah erken kalkmanın faydaları çok olsa da erken kalkmayı bir alışkanlık haline getirmek biraz zor olabilir. Size vereceğimiz 5 ipucu ile sabah erken kalkmayı daha kolay hale getirebilir, gününüzü çok daha verimli ve keyifli geçirebilirsiniz.

Acele Etmeyin

Her gün saat 7’de güne başlamak istiyor ancak 9 ya da 10’dan daha erken uyanamıyorsanız kendinizi bir anda 7’de uyanmak için zorlamayın. İlk başlarda normalden 15 ila 30 dakika erken uyanmaya çalışın. Alıştıktan sonra biraz daha erken uyanmaya başlayın. Zaman içerisinde dilediğiniz saatte uyanmaya başlayacaksınız. Biraz sabırlı olmanız yeterli.

Gece Rutinlerinizi Düzenleyin

Hepimizin bildiği gibi erken kalkmak için erken uyumak gerekiyor. Bu nedenle erken kalkmak istiyorsanız gece rutinlerinizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Gece geç saatlerde bir film ya da diziye başlamak, internette dolaşmak yerine yatağınıza girip kitap okuyabilir, böylece vücudunuzun rahatlamasını sağlayarak uykuya dalmayı kolaylaştırabilirsiniz. Uykunuz yoksa bile yatağa erken girmek dinlenmenize yardımcı olacağından sabah erken kalkmanızı da kolaylaştırır.

Telefonunuzu ya da Çalar Saatinizi Yataktan Uzak Tutun

Alarmla uyananlardansanız telefonunuzu ya da çalar saatinizi başucunuzda tutmayın. Böylece alarmı kapatmak için yataktan kalkmanız yani uyanmanız gerekecek. Eğer telefonunuz ya da çalar saatiniz başucunuzda durursa daha önce defalarca yaşanan şey olabilir ve alarmı kapatıp uykuya dalabilirsiniz. Unutmadan, yataktan kalkıp alarmı kapattıktan sonra odada kalmayın ve uykunuzun açılması için yüzünüzü yıkayın.

Erken Kalkarak Kendinizi Ödüllendirin

Bu sabah erken kalkarak kendinize ne gibi bir ödül vereceksiniz? Ev sessizken, çocuklar da uyuyorken biraz meditasyon ya da egzersiz yapmak, bir kahve eşliğinde kitap okumak, işten önce ayaküstü değil de şöyle enfes bir kahvaltı hazırlamak… Erken kalkarak kendinizi ödüllendireceğiniz pek çok şey bulabilirsiniz.

Ekstra Zamanı Kullanın

Sabah erken kalkmak hem kendinizi ödüllendirmenize hem de gün içindeki işlerinizi kolaylaştırmanıza da olanak tanıyor. Biraz keyif yapmadan önce ya da sevdiğiniz bir şeyi yaptıktan sonra kalan vaktinizi günü planlamak, etrafı toparlayıp güne derli toplu bir evde devam etmek, çocukların ya da kendinizin öğle yemeğini hazırlamak gibi küçük ama gün içinde vaktinizi aldığını düşündüğünüz işleri sabah erkenden halledebilir, günün geri kalan kısmında kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

Sabahları daha dinç ve keyifle uyanmak için üstün konforlu Hibboux yatak modellerine göz atmayı unutmayın!

Bir Cevap Yazın