Alez Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatağınızın kirlenmesini ve yıpranmasını engellemek için bir koruyucu görevi gören yatak alezi satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yazımızı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yatağınızın Ölçülerini Kontrol Edin

Alez seçiminde ilk kriter elbette ki yatağınızın ölçülerine uygun olup olmadığı. Tek kişilik ve çift kişilik yataklar için özel ürünler hazırlansa da her yatak farklı boyutlarda olabileceği için alezin etiketinde yer alan ölçü bilgisine mutlaka dikkat edin. 100×200, 160×200, 200×200, 200×220 gibi farklı ölçülere sahip ürünler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

Malzemesine Dikkat Edin

Tıpkı diğer ev tekstil ürünlerinde olduğu gibi alez satın alırken de ürünün doğal malzemelerden üretilmiş olması oldukça önemli. %100 pamuk ya da yün alezler en doğru seçim olacaktır. Yün ve pamuk malzemelerden hazırlanan alezler, vücut ısınızı dengeleyerek terlemenizi engeller. Nemi emerek konforlu bir uyku sağlar ve yatağınızı da korur. Pamuk ve yün malzemeler dayanıklı olduğundan alezinizi uzun süre korumanıza da olanak tanır. Ayrıca doğal malzemelerden hazırlanan ürünler doğada çözünebildiğinden çevre dostudur.

Hijyen Teknolojilerine Önem Verin

Sıradan alez modellerinin aksine, mantar, bakteri ve toz akarı gibi alerjik reaksiyonları tetikleyen durumların oluşmasını engelleyen ürünler ile uyku kalitenizi artırabilirsiniz. Hibboux’nun Sense No Allergy alezinde bulunan Dacron Hallofil elyaf gibi hijyen teknolojisine sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle toza alerjiniz varsa bu ürünler sizin için en doğru seçim olacaktır.

Kalınlığını Dikkat Edin

Yatak koruyucu alez modelleri, farklı kalınlıklarda ve formlarda tasarlanıyor. Bazı modeller, çarşaf benzeri, ince bir yapıya sahipken bazı modeller ise kalın, dolgulu bir şekilde tasarlanıyor. Dolgulu modeller, yatağı daha güçlü bir şekilde korurken sağladığı konfor ile uyku kalitesini de arıtıyor. Lastikli alez çeşitleri, su geçirmez şekilde de satışa sunulabiliyor. Su geçirmez alezler en çok tuvalet eğitimine yeni başlayan çocukların yatakları için tercih ediliyor.

Kolay Temizlenen Ürünleri Tercih Edin

Tıpkı nevresim ya da çarşaf yıkar gibi doğrudan makinenizde yıkayabileceğiniz alez modelleri en pratik ve en kullanışlı seçeneklerden. Böylece alezinizi dilediğiniz zaman yıkayabilir, kurutup yeniden kullanabilirsiniz.

Siz de beklentilerinize uygun, en kaliteli alez modellerini Hibboux’da bulabilirsiniz. Hem çift kişilik alez hem tek kişilik alez seçenekleri değerlendirebilir, alez fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.    

Bir Cevap Yazın