Banyo Havlusu Satın Almadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Banyo sonrası cildinizi yumaşacık saracak, daha hızlı kurulanmanıza yardımcı olacak, mümkün olduğunca uzun ömürlü bir kullanım sürecek bir banyo havlusu satın almak için yazımızı okumaya devam edin.

Dokuma Yoğunluğuna Dikkat Edin

Metrekare başına düşen dokuma yoğunluğu havlunun su tutma yani emiciliğini gösterir. Banyo havluları genellikle metrekare başına 300 ile 800 gram dokuma yoğunluğuna sahiptir. İyi kalite bir banyo havlusu en azından 500 gram dokuma yoğunluğuna sahip olmalıdır.

Doğal Malzemelerden Hazırlanmış Ürünleri Tercih Edin

Banyo havlu seti ya da banyo havlusu alırken yumuşacık bir hisle karşılaşmak istiyorsanız doğal malzemelerden hazırlanan ürünlere yönelmeniz şart. %100 pamuk ya da pamuk ve bambu karışımı banyo havluları yumuşak dokulu olmalarının yanı sıra emicidir ve dayanıklıdır.  Pamuk havlu kalitesini malzemesinden aldığı için Türk pamuğu gibi yüksek lifli kaliteli pamuktan üretilen havlular, çok daha kaliteli bir yapıdadır.

Çift Katlı Ürünlere Yönelin

Dokuma yoğunluğu ve malzemesinin yanında çift dikiş ile çift katlı bir yapıya kavuşan havlular kalın yapıları nedeniyle çok daha kaliteli ve dayanıklıdır. Genellikle uç kısımlarından yıpranan banyo havluları bu şekilde hazırlandığında çok daha uzun ömürlü hale gelir.

Bebek Banyo Havlusu Seçimine Ekstra Özen Gösterin

Bebek ya da çocuk banyo havlusu seçiminde onların hassas cildine uygun ürünler tercih etmelisiniz. Daha kolay bir kullanım için panço ya da kapüşon benzeri bir bölümü olan ürünleri seçebilirsiniz. %100 pamuktan yapılmış müslin panço ya da yine %100 pamuktan hazırlanan banyo havluları ile bebeğinizi nazikçe kurulayabilirsiniz. Bu ürünler suyu hızlıca emeceğinden kurulama işlemeni bebeğiniz üşümeden, hızla gerçekleştirebilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Renkleri Seçin

Kaliteli ve uzun ömürlü bir banyo havlusu satın almak için gerekli tüm kriterleri öğrendiniz. Sıra geldi seçiminizi tamamlamaya. Uygun kriterlere sahip seçenekler arasından banyonuzun dekorasyonuna ya da kendi zevkinize uygun olacak renk ya da desenlere sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Misafir havlusu satın alacaksanız banyonuzun renklerine uygun şık ürünlere yönelebilirsiniz.

Hem zevkinize uygun hem de kaliteli bir banyo havlusu satın almak için Hibboux’nun havlu kategorisine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın