Bebek Bakım Çantasında Olması Gerekenler

Bebeğinizle yapacağınız kısa yolculuklar, ziyaretler ya da geziler için her ihtiyacınızı karşılayacak bir bebek bakım çantası hazırlamanız şart. Peki, bebek bakım çantasında olması gereken ürünler neler? Yanıtını öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam edin.

Alt Değiştirme Ürünleri

Gün içerisinde pek çok kez bebeğinizin altını değiştirmeniz gerekir. Bu nedenle kısa süre için dışarıya çıksanız da bebek bakım çantanıza birkaç bez, altını silmek için kullandığınız ıslak mendil ya da temizleme pamukları, pişik kremi ve alt değiştirme matını eklemelisiniz.

Yedek Kıyafet

Sıvı kakanın bezinden dışarı taşması, ağız sıvıları nedeniyle üzerinin ıslanması ya da emerken terlemesi gibi durumlar nedeniyle bebeğinizin üzerini değiştirmeniz gerekebilir. Bu nedenle bebek bakım çantanızda mutlaka yedek kıyafet, şapka, eldiven ve çorap bulundurmalısınız. Üşümesi ihtimalini göze alarak yelek ya da hırka gibi koruyucu bir kıyafeti de çantanıza ekleyebilirsiniz.

Beslenme Gereçleri

Dışarıdayken bebeğinizi beslemeniz de gerekeceğinden yedek biberon, sağılmış süt, su biberonu, formül mama, mama önlüğü, ek gıdaya geçtiyse onun için hazırladığınız özel yiyecekler bebek bakım çantanızda yerini almalı. Yiyeceklerin bozulmaması için ısı yalıtımı olan saklama çantaları da satın alabilirsiniz. Eğer bebeğiniz bir ilaç kullanıyorsa bu ilacı da çantanıza koymayı unutmayın.

Yatıştırıcı Eşyalar

Bebeğiniz dışarıda sıkılmasın diye onu yatıştıracak oyuncaklar ve emzik gibi ürünler de bebek bakım çantanızda yerini almalı. Eğer yaşı biraz daha büyükse ilgi çekici kitaplar da bu listeye eklenebilir. Bebeğinizin uyku saatleri dışarıda olacağınız zamana denk geliyorsa onu uyuturken kullandığınız eşyaları da yanınıza almalısınız.

Müslin Bez ve Örtüler

Müslin kumaş ile hazırlanan müslin bezler, örtüler ebeveynlerin hayatlarını kurtaran ürünler arasında. Bebeğinizin ağzını silmek, onu uyuturken ya da gazını çıkarırken omzunuza koymak, uyurken üzerini örtmek ya da bebek arabasının üzerini örtüp onu ışıktan, güneşten korumak için müslin örtü çeşitlerini kullanabilirsiniz.

Yumuşacık ve doğal dokusu ile bebeğinizin cildine kolayca uyum sağlayacak müslin örtüleri Hibboux’da bulabilirsiniz. Bebek müslin panço modellerinden müslin bebek havlusu modellerine kadar pek çok müslin ürünü Hibboux kalitesiyle satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın