Bebek Giyim Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeğiniz olacağını öğrendiniz ve daha şimdiden onun dolabını birbirinden sevimli kıyafetler ile doldurmak istiyorsunuz. Peki, bebek giyim ürünleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yazımızı okumaya devam ederek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kumaşını Kontrol Edin

Bebek kıyafetleri satın alırken ilk kriteriniz kumaş olmalı. Onun hassas cildini rahatsız etmeyecek doğal içerikli kumaşlardan hazırlanan bebek giyim ürünleri tercih edin. Pamuk ve bambu gibi doğal içeriklere sahip giysiler nemi çeker, alerjiye sebep vermez ve vücut ısısını dengeler. Ancak polyester ya da naylon içerikli kumaşlar tam tersi etkilere sahip olduğundan bebeğinizin konforunu olumsuz etkiler.

Güvenliğini Garanti Altına Alın

Bebek kıyafetleri üretilirken markaların uyması gereken pek çok kriter var. Ancak kimi zaman bu kriterlere uymayan giyim ürünleri de satışa sunulabiliyor. Dolayısıyla ebeveynlerin bebeklerinin güvenliğini sağlaması için oldukça dikkatli olması gerek. Fiyonk, çiçek, kurdele, düğme ve çeşitli materyallerle hazırlanan süslemeler kıyafetten koparak olumsuz durumlara yol açabilir. Sert materyallere sahip süslemeler cildini tahriş edebilir.

İşlevsel Kıyafetlere Yönelin

Kız bebek ve erkek bebek kıyafetleri için binlerce seçenek var. Ancak kaçı işlevsel? Örneğin yenidoğan bebekler günün büyük bir kısmını uyuyarak geçireceğinden onlara  birkaç günlük kıyafetin dışında uyku tulumları, body’ler, pijamalar almak yeterli. Bunun dışında yerinde duramayan bebekler için kolay çıkarılıp giyilebilen giysileri tercih etmek de önemli. Bebeğinizin yaşına ve ihtiyaçlarına göre en doğru kararı siz verebilirsiniz.

Mevsimleri Hesaplayın

Bebeğiniz her mevsim biraz daha büyüyeceğinden bir sonraki mevsim ya da yıl için yapacağınız kıyafet alışverişlerinde çok dikkatli olmanız gerek. Yaz aylarında doğmuş bebeğiniz için gelecek kışa kaç aylık olduğunu hesaplamadan mont almamak, ayakkabı numarasını takip etmek gibi durumlar sayesinde boşuna masraf yapmaktan kurtulabilirsiniz.

İsraftan Kaçının

Bebeğiniz için en özel ve en güzel giysileri satın almak istemeniz çok doğal. Ancak bebeklerin çok hızlı büyüdüğünü unutmayın. Özellikle ilk 6 ayda büyümesini şaşkınlıkla izleyeceğiniz yenidoğan bebeğiniz için mümkün olduğunca az kıyafet alın. İlerleyen dönemlerde de parti kıyafetlerinden kostümlere, çok sık kullanılmayacak özel kıyafetlere de çok para harcamamaya özen gösterin.

Bebeğiniz için yumuşacık, doğal kumaşlardan hazırlanmış, kaliteli pijamalar arıyorsanız Hibboux’nun çocuk pijama modellerine göz atabilirsiniz. Kız çocuk pijama ve erkek çocuk pijama ihtiyacınızı hemen karşılayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın