Hamile Yatağı Nedir, Hamileler İçin Yatak Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Değişen vücut şekli ve anne karnındaki bebeğin de hareketleri nedeniyle hamilelik döneminde uyku kalitesi düşebilir. Anne adayının uyku kalitesini artırmak içinse vücudunu destekleyecek bir yatak en büyük etkenler arasındadır.

Hamile yatağı şeklinde özel ürünler tasarlanmasa da doğru bir yatak seçimi ile anne adayları daha rahat uyuyabilir. Gelin hamileler için yatak seçimi nasıl olmalıdır birlikte inceleyelim.

Vücudu Desteklesin

Uyku esnasında vücudumuzu destekleyen bir yatak, sabah olduğunda ağrılarla uyanmamanız ve daha dinlenmiş hissetmeniz için oldukça önemli. 7 bölgeli paket yay sistemine sahip yataklar vücudu en iyi şekilde desteklemeye yardımcı olur. Doğal omuriliği eğrinizi de korur. Ayrıca bu yataklar sayesinde gece boyunca partnerinizin hareketlerini hissetmezsiniz. Böylece hamilelik döneminde daha hafif olan uykunuz bölünmeden rahatça uyuyabilirsiniz.

Hareket Özgürlüğünüzü Kısıtlamasın

Paket yay sistemi gibi Hourglass paket yay sistemine sahip yataklar, hamilelerin vücudunu destekleyen ürünler arasında. Bu yataklar farklı vücut tiplerine ve değişen uyku pozisyonlarına anında uyum sağladığı için hamile kadınlar için oldukça konforlu bir alan yaratır.

Terlemeye Yol Açmasın

Yatağınızın kumaş yüzeyinin doğal malzemelerden hazırlanması pek çok konudan avantaj sağlar. Ancak tüm gece hareket eden ve stres nedeniyle normal kişilere göre daha çok terleyen gebe kadınlar için ekstra konforludur. Zira pamuklu ya da yünlü tekstil ürünleri nemi emer, terlemeyi engeller ve vücut ısısını dengeler. Terletmeyen, rahat yatak modelleri özellikle hamileliği yaz aylarına denk gelen anne adayları için hayat kurtarır.

Hijyeni Artırsın

Zaten zorlu bir süreç olan hamilelik dönemini; toz akarı, bakteri ve mantar gibi alerjenler ile daha da zor hale getirmemek için hijyen teknolojileri ile geliştirilmiş yataklar seçmenizde fayda var. Hibboux’nun Protex teknolojisine sahip yatakları probiyotik hijyen sağlayan viskon kumaşlarındaki probiyotik içeren mikrokapsülleri ile yatak yüzeyininde hijyen sağlıyor. Yatağı alerjen, bateri ve toz akarlarından arındırıyor.

Ebeveyn olmak için bebeğinizin doğum gününü sabırsızlıkla beklediğiniz hamilelik döneminde konforunuzu sağlayacak özelliklere sahip yatakları Hibboux’da bulabilirsiniz. Beklentilerinizi ve bütçenizi uygun, sadece hamilelik döneminde değil her daim uyku kalitenizi yükseltecek yatak modellerini hemen inceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın