Yün Yastık Terletir mi

Yün Yastık Terletir mi?

Yatak odanız için alışverişe çıktınız ve sıra yastık seçimine geldi. Bu, tahmininizden çok daha fazla zamanınızı alabilir.  Boyun sağlığı bakımından kişiye özel olarak seçilmesi gereken uyku yastıklarının; malzemesi, kullanım şekli, uzun ömürlü olup olmadığı gibi unsurların dışında estetik görünümü ve ekonomik olması da önem taşır. Yün yastık eski zamanlardan beri kullanılan ve sıklıkla tercih edilen bir yastık tipidir. Ancak bazen yün yastık hakkında terleteceğine dair yorumlar duyabilir ya da okuyabilirsiniz. Gelin, yün yastık kullananlar memnun mu, yün yastık ile uyumanın avantajları neler birlikte bakalım…

Vücut Sıcaklıklarına Uyum Sağlar

Genel algının aksine koyun yün yastık bir tür klima etkisi gösterir ve vücut sıcaklıklarına kendini hızlıca adapte eder. Yapısı gereği sahip olduğu bu özellik sayesinde yaz aylarında sizi serin tutarken, kışın da sıcak bir etki yaratır. Dört mevsim kullanıma uygun olan yün yastıklar sizi asla terletmez. Yün yastık aldığınızda yedek herhangi bir başka yastık modeline ihtiyacınız kalmaz.

Çevreye Saygılı Malzeme

Geri dönüştürülebilir ve doğaya saygılı bir malzeme olması sebebiyle tercih edilen yün yastık fiyatları bakımından da aile ekonomisine katkı sunar. Saf ve doğal olan yıkanabilir yün yastık kılıfları ile birlikte kullanıldığında pratik bir kullanım sağlar. Ekolojik kalite sertifikası bulunan Woozy Yıkanabilir Kılıflı Yün Yastık modelini hemen şimdi inceleyebilirsiniz.

Yün Yastık Kullanmanız İçin 6 Sebep

Her ne kadar yastık seçimi kişiye özel yapılması gereken bir durum olsa da, yün yastık insan sağlığı bakımından son derece idealdir. Bu sebeple de yastık alışverişiniz sırasında konunun uzmanları tarafından sıklıkla önerilir. Yün yastık seçmeniz için size sunulan sebeplerden bazıları şunlardır:

  1. Yün yastık yalnızca kış aylarında kullanılmaz, tersine özellikle yaz aylarında kişileri serin tutma özelliğine sahip olduğu için tercih edilmelidir. İyi bir yün yastık sizi asla terletmez.
  2. Sağlam ve dayanıklıdır. Uzun ömürlü kullanımı garanti eder.
  3. %100 doğaldır, kimyasal madde içermez. Bu nedenle hassas ciltliler ve çocuklar için son derece uygundur.
  4. Doğal içeriği sebebiyle  küf ve mantar barındırmaz. Hijyenik ve sağlıklıdır. Yıkanabilir kılıfları sayesinde rahatlık sunar.
  5. Boynunuzun rahatlığına göre, içinden bir parça yün çıkartıp yastık yüksekliğini kendinize göre ayalarlayabilirsiniz. İçinden çıkan yünü saklayarak belli bir süre sonra yeniden yerleştirdiğinizde; yastığı ilk günkü gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. 
  6. Hibboux yastıklar eski zamanlardaki yün yastıklar gibi topaklanma yapmaz. Tüm ürünlerde kullanılan en yeni teknolojiler sayesinde yastığınızı deforme olmadan yıllarca kullanabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın