Yorgan Kavgasına Son! Partnerinizle Keyifli Uyku İçin Öneriler

Yorgan Kavgasına Son: Partnerinizle Keyifli Uyku İçİn Öneriler

Nasıl ki herkesin kendine göre bir damak zevki varsa, giyim kuşam konusunda kendi tarzını yaratıyorsa veya nasıl ki herkes özgün hobiler peşindeyse; aynı yatağı paylaşan çiftlerin de farklı uyuma stilleri, alışkanlıkları, beklentileri olabilir. Ancak her iki taraf da aynı anda, verimli bir uykuya dalmak için bazı tüyolara ihtiyaç duyar. Partnerinizle keyifli uyku için yorgan seçeneklerinden, yatak odası dekorasyonuna, uykumayı kolaylaştıracak pratiklerden, dinç uyanmanızı sağlayacak önerilere kadar her şey burada…

Yorgan Seçimi Önemli

Yaz kış terleyen partnerinizle yorgan konusunda fikir birliğine varamıyor musunuz? Çift kişilik yorgan alternatifleri içinde bazısı size, bazısı da ona mı uygun değil? Bunu hiç dert etmeyin. Sağlıklı bir uyku için gerekli olan ve teknolojisinde ısı yönetimi bulunan yorganlar tam size göre. Vücut ısınızdaki değişimlere uyum sağlayan yün yorgan seçeneklerine yönelebilirsiniz. Klima etkisi sunan yün çift kişilik yorgan, sizi sıcak havalarda soğuk, soğuk havalarda ise sıcak tutar. Böylece yorgan kavgası da son bulur!

Yatış Pozisyonuna Dikkat

Kimi kıvrılarak, kimi yüzüstü, kimi kollarını bacaklarını kocaman açarak uyur. Tek başınıza uyuduğunuzda bu herhangi bir sorun yaratmaz ama partnerinizle aynı yatakta yatıyorsanız ve söz konusu da yorgan paylaşımı ise biraz daha dikkatli olmak gerekir. Bu konuyu kökünden çözebilecek tek öneri ise 2 adet tek kişilik yorgan kullanmanız olacaktır. İster yumuşacık bir pamuk yorgan, ister bakteri oluşumunu geciktiren bambu yorgan, isterseniz de doğallığı ile öne çıkan yün yorganı seçebilirsiniz. Böylece herkes tam da istediği gibi mışıl mışıl uykuya dalabilir. Üstelik birbirinizin üzerinden yorgan çekiştirmek zorunda da kalmazsınız.

Uykuya Dalmayı Kolaylaştıracak Öneriler

Doğru yorgan ve yastık seçimi yaptıktan sonra, daha rahat uykuya dalmanızı sağlayacak bazı başka pratiklerden de yararlanabilirsiniz.

Meditasyon yapın:

Yatağa yattıktan sonra en rahat olduğunuz pozisyonu alarak, gözlerinizi kapattıktan sonra, hafif ve rahatlatıcı bir müzik eşliğinde kısa süreli meditasyon yapın.

Saatleri Düzenleyin:

Uyku saatlerinizi her akşam aynı zamana gelecek şekilde rutine oturtun. Gece 11:00’den geç yatmamaya özen gösterin.

Yatak Odası Dekorasyonu:

Mümkünse açık ve pastel tonlarda düzenleyeceğiniz yatak odanız bu haliyle sizi sakinleştirecek ve daha rahat uykuya geçmenizi sağlayacaktır. Kalın yorgan veya ağır yorgan kullansanız bile yuvarlak hatlı desenlere sahip, sade ve şık nevresim takımlarıyla daha ferah bir ortam yaratın.

Aydınlatmanın Önemi

Uykuya geçmenizi engelleyecek keskin ve çok ışıktan kaçının. Odanızın dekorasyonu ile uyumlu, yumuşak ve hafif aydınlatan bir gece lambası işinize yarayabilir. Cep telefonu, tablet ya da saat ışıklarından kesin olarak kurtulun.

Tüm bu öneriler ışığında artık partnerinizle birlikte çok daha sağlıklı, verimli ve keyifli bir uyku deneyimi yaşayabilirsiniz. Konforlu Hibboux Yorgan koleksiyonuna bakmayı ve yorgan fiyatları hakkında araştırma yapmayı da unutmayın!

Bir Cevap Yazın