Yazlık Ev Dekorasyonu İçin İlham Verecek Öneriler

Yazlık ev dekorasyonu yapmak çok heyecan verici olabilir. Çünkü koltuklardan bahçe salıncağına yastıklardan masalara kadar hemen her ürün yazın ruhuna uygun şekilde seçilir. Huzurlu ve keyifli bir yazlık deneyimi ortamın dekorasyonunda tercih edilen ürünlere göre şekillenir. Sizin için hazırladığımız yazlık dekorasyonu önerilerine göz atarak yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz!

Mobilya Seçiminde Rahatlık Ön Planda Olsun

Yazlık evler genellikle kişilerin rahat ve konforlu vakit geçirmesi için kullanılan yerlerdir. Dinlenmek ve huzur bulmak için gidilen bu mekanların mobilyaları da rahatlık göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Örneğin; sünger dolgulu mobilyalar iyi bir tercih olabilir. Diğer yandan keskin hatlı ve geniş alan kaplayan mobilyalardan ziyade minderli ve kolay temizlenebilen mobilyalar da yazlık evler için ideal. Tabii konfor ararken şıklıktan ödün vermek istemeyebilirsiniz. Bu nedenle yazlık mobilyaların evin duvarları ve diğer eşyalarla uyumlu renkte olması da önemli.

Yaşam Alanlarının Destekleyici Parçası: Sehpa ve Masalar

Yazlık evler için de olmazsa olmaz parçalardan biri de sehpa ve masalar. Yazlık ev masaları ağır ve gösterişli olmaktan ziyade portatif ve kullanışlı olmaları bakımından değerlendirilmeli. Alan kullanımı açısından avantajlı bir seçenek olan katlanabilir ve genişletilebilir ahşap masalar ideal olabilir. Sehpalar ise özellikle küçük yazlık ev dekorasyonu için uygun. Tercihinizi kolay taşınabilir, dayanıklı ve uzun ömürlü sehpa modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Keyifli Bir Dinlenme Noktası: Balkon ve Bahçe Mobilyaları

Yazlık balkon dekorasyonu için rahat hareket ve oturma imkanı sunan divanlar öne çıkar. Divanlar kadar alan kaplamadan konforlu bir kullanım için tekli koltuklar da başka bir seçenektir. Diğer bir opsiyon ise yazlık evler için sıklıkla tercih edilen ahşap sandalyelerdir. Bahçede ise gölge bir alanda gökyüzü manzarası sunan örme ipli ahşap hamaklar kullanılabilir. Gökyüzü keyfini oturarak çıkarmak isteyenler için salıncaklar da bir seçenek.

Tamamlayıcı Minderler, Yastıklar ve Kırlentler

Yazlık evin yaşam alanlarında dekoratif ürünler de kullanabilirsiniz. Örneğin; minder, yastık ve kırlentler dekorasyonu hareketlendirmek için harika birer seçim. Ancak bu ürünler arasından tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken kriterler var. Sıcak hava nedeniyle terletmeyen içeriğe ve kumaşa sahip yastık seçimi yapmak gerekir. Nefes alabilen ve keten kumaşlı yüzeye sahip yastıklar, yazlık ev dekorasyon ürünleri arasında ön plana çıkar. Ortama canlılık katan renk ve desen seçenekleri ile yastık ve kırlentlerin yanında minderler de dekorasyonun bir parçasıdır. Zeminin sertliğini hissettirmeyen yumuşaklıkta minderler tercih edebilirsiniz.

Hibboux’nun birbirinden güzel ev tekstili ürünleri arasından seçiminizi yapabilir, yazlık evlerinizi kendi dokunuşunuzla güzelleştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın