Ev Tekstili Ürünleri Hakkında Bilmeniz Gereken Pratik İpuçları

Devir pratiklik ve ekonomi devri. Artık ev işlerini daha kısa sürede, en ideal biçimde tamamlamak ve aynı zamanda buna büyük bütçeler harcamak istemiyoruz. İşte tam bu noktada evde kullandığımız tekstil ürünleri ile ilgili bazı tüyolar devreye giriyor ve bizi büyük bir yükten kurtarıyor. Hangileri mi? Sizler için derledik.

Alez Kullanarak Yatak Temizliğini Uzatın

Her ne kadar kullanım talimatlarına uysanız da havalandırıp, doğal yollarla temizleseniz de yatağınızın yıpranmaması mümkün değildir. Günün üçte biri gibi uzun bir zamanını onun üzerinde geçirdiğinizden yataklarınızın ömrünü mümkün olduğunca uzatmak adına alez kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz alezin yatağınızla uyumlu olmasına ve yatağınızı maksimumda korumasına dikkat etmelisiniz. Doğal içerikli, vücut ısı değişikliklerine uyum sağlayan, yıkanabilen, konforlu ve dayanıklı Hibboux alez çeşitlerine hemen şimdi göz atabilirsiniz. Elbette en az alezinizin kalitesi kadar seçeceğiniz nevresim takımı da yatak temizliğinde önemli rol oynar.    

Lastikli Çarşaflar ile Zaman Kazanın

Yatakların çarşaf ve nevresimlerini değiştirmek uzun zaman alır. Hem bu süreyi kısaltmak hem de uyurken çarşafın sağa sola kayması gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için lastikli çarşaf kullanabilirsiniz. Çarşaf takımı alırken bu konuya öncelik verebilirsiniz. Lastikli çarşaf formunu her koşulda korumak için %100 pamuklu yapıda olmalıdır. Ayrıca evdeki işlerin daha hızlanması yani vakitten tasarruf için çamaşır makinesinde yıkanabilen bir model seçmeniz iyi olacaktır. Bu özellikleri karşılayan, aynı zamanda yatak odası dekorasyonunu tamamlayan nevresim seti alternatiflerini araştırabilirsiniz.

Pamuklu Ürünler ile Terlemenin Önüne Geçin

İlkbahar ve yaz mevsimlerinde evde geçirdiğimiz zamanların daha sağlıklı ve konforlu olması için ev tekstilinde pamuklu ürünlere daha çok yer vermeliyiz. Aslında pamuklu yapıda olan koltuk, yastık, nevresim takımı, yorgan vs gibi ürünlerin dört mevsim rahatlık sunması gerekir. Bu nedenle zamandan bağımsız olarak %100 pamuklu modellere yönelebilirsiniz. Pamuğun hava alan yapısı sizi terletmeyecek ve vücut ısınıza anında uyum sağlayacaktır. Ayrıca bu kumaşlardaki nem emici özellik kaliteli bir uyku ve derin dinlenmenin de anahtarıdır. İhtiyacınıza göre ister tek kişilik nevresim takımı, isterseniz de çift kişilik nevresim takımı seçebilirsiniz.

Çocuk ve Bebek Odalarında Antialerjik Seçim Yapın

Alerjik bünyeler için ev tekstilinde doğru seçimler son derece önem taşır. Yüksek teknoloji ile donatılmış modellerin yüzeyleri bakteri ve toz akarlarından arınmış olur ve böylece maksimum hijyen sağlar. Özellikle bebek odalarında tercih edebileceğiniz yatak, yastık ve yorgan gibi ürünleri seçerken, ürün özelliklerine odaklanarak alerjik reaksiyona neden olmayacak elyaf gibi malzemelerle üretilmiş parçaları tercih edebilirsiniz. Antialerjik yapıdaki nevresim takımı fiyatları ölçüsüne, kumaş kalitesine ve modeline göre değişiklik gösterebilir. İhtiyacınıza en uygun ürünü hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın