Yazlık Yorgan Hakkında Her Şey

Kaliteli yaşamın sırrı ev tekstil ürünleri arasında belki de en önemlisi olan yorganı sadece kışın mı kullanıyorsanız? Oysa bazıları için gece uykusunun olmazsa olmazı yorgandır. Siz de onlardan biriyseniz sıcak mevsimlerde yorganınızdan vazgeçmek zorunda değilsiniz. Yazlık yorgan alternatifi tam da size göre olabilir. O halde gelin, yazlık yorgan konusunu masaya yatıralım.

Yazın Yorgan Terletir mi?


Terletmeyen yorgan
genellikle elyaf malzemeden üretilir. Hibboux Breeze Yorgan nano elyaf dolgu malzemesi ile kullanıcıya ipeksi bir yumuşaklık sunar. Hafif yapısı sayesinde serin tutan yorgan kavurucu yaz aylarında bile ısı dengesini korur. Maksimum hava akımı sağlayan yazlık yorgan, elyaf dışında pamuk ya da bambu malzemeden de üretilebilir.

  • Bambu yorgan özellikle çocuk ve bebek odalarında tercih edilebilir. Hafif ve terletmeyen kumaş özellikleri ile öne çıkar. Hipoalerjenik ve koku barındırmayan bambu lifleri sayesinde oluşabilecek mevsimsel solunum yolu hastalıklarından da uzak tutar.
  • Bambu yorgan yetişkin yatak odalarında da kullanılabilir. Bedeninizi nazikçe sarar ve serin yaz gecelerinde ısı dengenizi koruyarak konfor sağlar. Ayrıca dayanıklıdır ve terletmez.
  • Pamuk yorgan doğal nem emiciliği sayesinde en sıcak gecelerde bile ferah bir uyku ortamı sağlar.
  • Pamuklu yazlık yorgan ayrıca sentetik madde içermez ve uzun ömürlüdür.
  • Elyaf ise nefes alabilen yapısı, hafifliği ve ekonomik olması nedeniyle en çok tercih edilen yorgan çeşitlerindendir.

Yazlık Yorgan Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler


Terletmeyen yorgan tavsiyesi
ile ilgili pek çok yoruma rastlayabilirsiniz. Ancak bu konuda yine de en doğru kararı sizin ihtiyaçlarınız verecektir. Eğer çok terleyen bir bünyeye sahipseniz, dört mevsim yazlık yorgan kullanmak mantıklı olabilir. Aynı şekilde, uyurken üzerinizde fazla ağırlık istemiyorsanız, hafif yapıdaki yazlık yorganlardan kullanabilirsiniz. Yazlık yorganlarınızı bakım talimatlarına uygun şekilde kullandığınızda ömürleri de uzun olur. Bunun için şu hususlara dikkat etmelisiniz:

  • Yorganınızı belirli aralıklarla açık havada sererek havalandırın. Bazı modeller çamaşır makinesinde yıkamaya uygun olsa da bazıları değildir. Bu konuda bakım talimatlarına harfiyen uymalısınız.
  • Yorganı temizlemek için kimyasal, ağartıcı madde kullanmamalısınız. Ayrıca ütü yapmanız da önerilmez.
  • Eğer ürün çamaşır makinesinde yıkamaya uygunsa, 30 derecede yıkayın ve sererek kurutun.

Havaların giderek sıcaklaştığı şu günlerde hem yatak odası dekorasyonunuza renk katacak hem de zinde ve sağlıklı bir uykuyu ayağınıza kadar getirecek Hibboux yorgan alternatiflerine hemen göz atabilirsiniz. Sağlıklı bir uyku için yorgan seçiminin en önemli elementlerden biri olduğunu unutmayın!

Bir Cevap Yazın