Bebek Yatağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

En değerli varlığınız, gözünüzden bile sakındığınız, gelişimi ile ilgili doğru adımları atmak için durmaksızın araştırma yaptığınız bebeğinizin uyku sağlığı belki de hemen her konudan daha önemlidir. Kaliteli ve sağlıklı gündüz ve gece uykusu alan bebeklerin huzurlu, keyifli ve ideal gelişim özellikleri göstermesi bir rastlantı ya da şans değildir. Bu nedenle bebek yatağı seçerken ince eleyip sık dokumak gerekir. Bebeğiniz için en doğru yatağı bulmanıza yardımcı olabilecek bazu ipuçlarını sizler için listeledik.

Bebek Yatağı Hangi Sertlikte Olmalı?


Çok merak edilen sorulardan birinin yanıtı ile başlayalım. Bebeğiniz yeni doğduğunda ve gelişme sürecinde iken kilosu hafif olacağından yatak sertliği konusunu çok da önemsemeyebilirsiniz ancak bu hatalı bir eğilim olur. Bebeğinizin omurga yapısını destekleyen paket yaylı yataklar ideal seçim olacaktır. Ne çok yumuşak ne de sert yapıda olan bebek yataklarını tercih etmelisiniz. Hibboux bebek yatakları yaş gruplarına özel sertlik ve konfor yüzeyleri sunan modellere sahip olduğundan bebeğiniz için en doğru yatağı seçmenizi de kolaylaştırır.

Kullanım Kolaylığı Sağlıyor mu?


Bebeğiniz için yatak seçimi yaparken bu soruyu da mutlaka sormalısınız. Özellikle ilk aylarda hem nevresim setinin hem alezin hem de yatağın sık sık temizlenmesi gerekir. Bu da bakım veren için oldukça uzun bir mesai demektir. Bebek yatağının çift taraflı kullanılabilmesi sizi büyük bir yükten kurtarır. Ayrıca yıkanabilir üst ped özelliği olan bebek yatakları ile ekstra hijyen sağlayabilirsiniz.

Bebek Yatağının Boyutu Ne Olmalıdır?


Aslında bebek yatağının boyutuna, odanızın genişliği ve kullanacağınız mobilyaya yani beşiğe göre karar vermelisiniz. Burada elbette bebeğinizi nasıl uyutmayı tercih ettiğiniz de devreye girer. Eğer yanında yatmak gibi bir rutininiz olacaksa ya da varsa, bu durumda 80×180 veya 90×190 gibi tek kişilik yatak seçeneklerine yönelebilirsiniz. Elbette bebeğinizin güvenliği için mobilyanızla uyumlu doğal malzemeden üretilen bir parmaklık da almalısınız. Tek kişilik yatak aldığınızda ilk zamanlarda bu bebeğiniz için biraz büyük görünebilir ancak bu yatağı uzun süreli kullanabilirsiniz. Yine de özellikle yenidoğan dönemi ve ilk aylar için 60×120 ve bu civarda ölçüleri tercih etmenizi öneririz.

Bebek Yatağı Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Böylesine önemli bir alışveriş için bazı detayları önceden not etmeniz ve alışverişi tamamlamadan önce ürünün bu avantajlara sahip olup olmadığına bakmanız önem taşır.

  • Alacağınız yatağın kaç sene yay garantisi olduğunu mutlaka sorgulayın. Bebeğinizin uyku konforunu uzun süre korumak için buna ihtiyacınız var.
  • Herhangi bir olumsuzluk ile karşılaştığınızda kolay iade yapabilmelisiniz. İade koşullarını araştırmayı unutmayın.
  • Doğal içerikli ve sertifikalı ürünler bebeğinizin narin cildi için ideal seçim olacaktır. Sadece nevresim takımı için değil yatak seçiminde de bu konuya öncelik vermelisiniz.
  • Bebeğiniz için en doğru yatağı seçtiğinizi düşünüyor olabilirsiniz ancak hala uyku ile ilgili sorun yaşıyorsanız, belirli bir deneme süresinden sonra yatağı değiştirebilmelisiniz. Yatak alışverişinde deneme süresinin uzunluğunu da sorgulamanızı öneririz.

Bebeğiniz için en doğru yatağı seçmek için Hibboux bebek yataklarıarasında karşılaştırma yapabilir, onun uyku kalitesini garanti altına alabilirsiniz.

​​

Bir Cevap Yazın